Δυο ημέρες μετά την έναρξη της προετοιμασίας του Α.Ο. Ποταμιά Μεγάλου Χωριού πραγματοποίησε τον καθιερωμένο αγιασμό του. Συγκεκριμένα, την Τετάρτη 15 Σεπτεμβρίου και ώρα 7 στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου πριν την απογευματινή προπόνηση ο εφημέριος του Ι.Ν. Αγίων Ευρυτάνων π. Γεώργιος Χρυσαφογεώργος ευλόγησε τα μέλη της ομάδας. Παρών ήταν ο Πρόεδρος του συλλόγου Δημήτρης Νάσιος, ο Γενικός Γραμματέας Γιώργος Γκορόγιας, ο προπονητής Γιάννης Φλωράκης και αρκετοί ποδοσφαιριστές των Μεγαλοχωριτών.
Μετά το πέρας της προπόνησης ακολούθησε μπάρμπεκιου σε όμορφο και οικογενειακό κλίμα με συμμετοχή διοικούντων, τεχνικού επιτελείου και παιχτών.
Ρεπορτάζ& Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)