Τρίτη, 14 Σεπτεμβρίου 2021

Από τα γήπεδα μας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση


Πληθώρα αθλητών σωματείων της Ευρυτανίας σε αρκετά αθλήματα εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Να συγχαρούμε όλα τα παιδιά και να τους ευχηθούμε καλή σταδιοδρομία!

 

Αναλυτικά τα ονόματα των παιδιών όπως δημοσιεύτηκαν στα «Ευρυτανικά Νέα»:

Γενικό Λύκειο Καρπενησίου

Γιόγιου Αλεξάνδρα (Π.Α.Κ.): Μηχανολόγων Μηχανικών (Κοζάνη)

Γυφτομήτρος Άγγελος (ΠΑΟΚ): Μηχανολόγων Μηχανικών (Πάτρα)

Δροσίνης Γιώργος (Γ.Σ. Άτλας/Διαιτητής ΕΠΣ): Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Κομοτηνή)

Καμαρέτσος Γιάννης (Αίολος): Μόνιμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΜΥΑ)

Κατσαρός Θοδωρής (Διαιτητής ΕΠΣ/Π.Α.Κ.): Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής (Αθήνα)

Καώνης Ανδρέας (ΠΑΟΚ): Αστυφαλάκων (Μόνο για πολίτες)

Κωνσταντοπούλου Γεωργία (ΑΠΣ Καρπενήσι 2002): Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Αθήνα)

Μανταλιός Ηλίας-Αλέξανδρος (Γ.Σ. Άτλας): Χημείας (Ιωαννίνων)

Μήτσιος Στέφανος (Γ.Σ. Άτλας): Ικάρων (ΣΙ) Ιπτάμενοι

Μπίκα Κατερίνα (Κ.Ο.Κ.): Οικονομικής Επιστήμης (Αθήνα)

Μπουμπουρής Κωνσταντίνος (Γ.Σ. Άτλας): Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τρίκαλα)

Μπούργος Γιώργος (Γ.Σ. Άτλας): Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών (Άρτα)

Οικονόμου Βασιλική (Ελπίδες Καρδίτσας): Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης (Αθήνα)

Παπανικολάου Γιώργος (ΑΕΚ): Φυσικής (Αθήνα)

Παπαροιδάμης Φάνης (ΠΑΟΚ): Διοίκησης Επιχειρήσεων (Πάτρα)

Πατλιάς Παναγιώτης (ΠΑΟΚ): Φιλολογίας Ιωαννίνων

Πατρώνης Μάριος-Χριστόφορος (Ακαδημία/Καρπενήσι Futsal): Μηχανολόγων Μηχανικών (Αιγάλεω)

Σβερώνης Βασίλης (Π.Α.Κ./Άγραφα): Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών (Φλώρινα)

Στεροπούλου Ναταλία (ΑΠΣ Καρπενήσι 2002):  Μηχανολόγων Μεταλλείων Μεταλλουργών (Αθήνα)

Τσιουγκρής Χάρης (ΑΕΚ): Δημόσιας Διοίκησης (Αθήνα)

Τσιώνη Ευσταθία (Κ.Ο.Κ.): Οικονομικών Επιστημών (Βόλος)

 

ΕΠΑΛ Καρπενησίου

Ανδρέου Παύλος (Γ.Σ. Άτλας): Πολιτικών Μηχανικών (Αιγάλεω)

Γιαννιώτης Κώστας (Άγραφα): Νοσηλευτικής (Αιγάλεω)

Κάππας Μανώλης (Γ.Σ. Άτλας): Οικονομικής Επιστήμης (Πειραιάς)

Κωστορρίζος Τάσος (Αίολος): Πολιτικών Μηχανικών (Αιγάλεω)

Μανταλιός Άκης (Γ.Σ. Άτλας): Περιβάλλοντος (Μυτιλήνη)

Μαντζιούτας Αντώνης (Ποταμιά): Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (Αιγάλεω)

Μπαλωμένος Γιάννης (ΠΑΟΚ): Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (Αιγάλεω)

Μπίκας Παναγιώτης (Ακαδημία): Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας (Σητεία)

Νικόπουλος Θεοδόσης (Κ.Ο.Κ.): Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Λαμία)

Σεριανάι Κώστας (Γ.Σ. Άτλας): Πολιτικών Μηχανικών (Αιγάλεω)

Τσούκας Γιάννης (Αίολος/Καρπενήσι Futsal): Πολιτικών Μηχανικών (Αιγάλεω)

 

Πηγή: Ευρυτανικά Νέα