Μετά το Ρέθυμνο, τη Σάμο, το Καρπενήσι και τη Λάρισα τρεις ακόμη επαρχιακές πόλεις ετοιμάζουν τη δική τους ομάδα σάλας για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής. Πρόκειται για τη Λαμία, τα Τρίκαλα και τον Τύρναβο. Το κύπελλο εκκινεί στις 3 Οκτωβρίου, ενώ το πρωτάθλημα στις 10 του μηνός και είναι πιθανός ο διαχωρισμός ομίλων στη Futsal League, στην οποία θα λάβει μέρος το Καρπενήσι. Οι δηλώσεις συμμετοχής ολοκληρώνονται στις 24 Σεπτεμβρίου.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)