Το απόγευμα της Δευτέρας (16/8) έφτασε στο Καρπενήσι η Α.Ε. Μυκόνου, ομάδα της Γ΄ Εθνικής με προπονητή τον Θεοφύλακτο Παχατουρίδη. Η αποστολή διαμένει στο Hotel Lecadin και την υποδέχτηκε εκ μέρους του ξενοδοχείου ο Πέτρος Ντίνας, καλωσορίζοντας τα μέλη της και τον Γενικό Αρχηγό Πέτρο Γιαβρούτα. Το πρωί της Τρίτης 17 Αυγούστου θα διεξαχθεί στο αθλητικό κέντρο η «πρώτη» επί Ευρυτανικού εδάφους, ενώ έχουν προγραμματιστεί δυο φιλικά ματς με Χανιά και Σαντορίνη.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)