Παρασκευή, 23 Ιουλίου 2021

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των Ελλήνων το Σαββατοκύριακο


Το πρώτο Σαββατοκύριακο των Ολυμπιακών Αγώνων είναι εδώ με εκατοντάδες στοιχήματα & ειδικές επιλογές  στη Stoiximan.

To πρωί του Σαββάτου (24/07, 08:30) ρίχνεται στη μάχη των προκριματικών ο Λευτέρης Πετρούνιας. Η πρόκριση για τον τελικό θεωρείται… σχεδόν σίγουρη, εκεί όπου το χρυσό του Λευτέρη προσφέρεται στο 1.36 στη Stoiximan, το αργυρό στο 2.25 και το χάλκινο στο 3.50.

Το Σάββατο ξεκινούν και οι προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών στο τένις. Η Μαρία Σάκκαρη είναι στο 1.65 να προκριθεί επί της Κονταβάιτ (24/07, 06:15), ενώ ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο 1.11 κόντρα στον Κολσράιμπερ (25/07, 05:00).

Τα ξημερώματα της Κυριακής (25/07, 03:00) είναι προγραμματισμένο και το Αεροβόλο πιστόλι 10μ. Γυναικών, όπου το χρυσό μετάλλιο της Άννας Κορακάκη το συναντάμε στο 2.50 στη Stoiximan.

Οι αποδόσεις ενδέχεται να υπόκεινται σε αλλαγές

Δείτε εδώ όλα τα στοιχήματα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο!

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

 

Σάββατο 24 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30

400μ μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Παπαστάμος

100μ πεταλούδα γυναικών: Προκριματικές σειρές - Άννα Ντουντουνάκη

 

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 - 10:00

 

Προκριματικός ανδρών - Λευτέρης Πετρούνιας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

Πρώτος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς

Πρώτος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη

 

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 - 04:30

Δίκωπος γυναικών: Προκριματικές σειρές - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:00 - 12:15

Αγώνας ανδρών - Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

 

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 06:45

 

Μονό ανδρών: Προκριματικός γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 08:15 - 11:15

Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 11:30 - 16:30

 

Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

 

 

Κυριακή 25 Ιουλίου

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

 

400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός - Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθεί)

100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί - Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων:

 

100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Χρήστου

4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Συμμετοχή εθνικής ομάδας

Τένις

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

 

Πρώτος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς

Πρώτος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη

 

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 - 6:50

 

Αγώνας ομίλου: Ουγγαρία - Ελλάδα

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 10:00

 

Σκιτ ανδρών: Προκριματικός - Πρώτη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 10:30

 

Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Προκριματικός - Άννα Κορακάκη

Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

 

RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Βύρωνας Κοκκαλάνης

RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Κατερίνα Δίβαρη

Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Βασιλεία Καραχάλιου

 

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

 

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 05:40

 

Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 25-32 - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

 

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 - 11:00

 

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (8 αγώνες) - Φένια Τζέλη

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (4 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (2 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 16:30

 

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ρεπεσάζ (2 αγώνες)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

 

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 - 11:45

 

Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)