Ένας γνώριμος μας βρίσκεται στο Καρπενήσι με τον ΠΑΣ Λαμία, στον οποίο είναι πλέον φροντιστής. Πρόκειται για τον Γιάννη Μπαΐκούση. Ο 49χρονος διετέλεσε ποδοσφαιριστής της Φραγκίστας, της Κρέντης και του Απεραντιακού, καθώς και αρκετών Φθιωτικών ομάδων. Τον ίδιο ρόλο στην ομάδα της Λαμίας έχει ένας Ευρυτάνας επί σειρά ετών και συγκεκριμένα ο Στέλιος Βλάχος, παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Κεραυνού Κρικέλλου, από το οποίο και κατάγεται.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)