Η ΕΠΟ κοινοποίησε την προκήρυξη 3ετιας του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.
Για την περίοδο 2021-2022 μετά τη λήξη των τοπικών πρωταθλημάτων των ΕΠΣ οι 56 ομάδες (Οι 53 πρωταθλήτριες και οι 3 δευτεραθλήτριες των ιδρυτριών Ενώσεων) θα χωριστούν σε 8 ομίλους των 7 ομάδων και την άνοδο στη Γ΄ Εθνική, περιόδου 2022-2023 θα πάρουν οι τρεις πρώτες (Σύνολο 24). Στο μίνι πρωτάθλημα των 7 ομάδων, το κάθε σωματείο θα δώσει τρεις αγώνες εντός και τρεις εκτός έδρας μετά από κλήρωση. Ο πρωταθλητής της ΕΠΣ Ευρυτανίας θα συμμετάσχει στον 6ο όμιλο με αντιπάλους τους πρωταθλητές τις: ΕΠΣ Εύβοιας, ΕΠΣ Βοιωτίας, ΕΠΣ Φωκίδας, ΕΠΣ Κορινθίας, ΕΠΣ Αργολίδας και ΕΠΣ Πειραιά Β΄.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)