Δεν θα βρεθεί στο Καρπενήσι το διάστημα 3-13 Αυγούστου ο Α.Ο. Τρίκαλα, μετά τις τελευταίες διοικητικές εξελίξεις. Οι Θεσσαλοί θα προπονηθούν στην πόλη μας, αλλά η προετοιμασία τους θα πάει μια εβδομάδα αργότερα μετά τις τελευταίες διοικητικές εξελίξεις.
Το goaltrikala.gr αναφέρει:
«Προς το παρόν τα μόνα δεδομένα είναι η αλλαγή έναρξης προετοιμασίας στο Καρπενήσι καθώς σε καμία περίπτωση οι κυανέρυθροι δεν μπορούν να βρεθούν στην Ευρυτανία στις 3 Αυγούστου καθώς και η ματαίωση του φιλικού αγώνα με την ΑΕΛ ο οποίος ήταν προγραμματισμένος για τις 7 Αυγούστου. Σε περίπτωση που όλα κυλήσουν ομαλά η προετοιμασία θα πάει μια εβδομάδα πίσω.»
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)