Παρασκευή 11 Ιουνίου 2021

Στο βάθρο η Κολόκα στα Σκαλάκια της Πάρνηθας

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο πρωτότυπος αυτός αγώνας στα Σκαλάκια της Πάρνηθας όπου ήταν ο μοναδικός συνδυασμός μιας virtual & physical εμπειρίας.

Ο φυσικός αγώνας του Red Bull Σκαλάκια 2021 ξεκίνησε στις 10 ώρα, το πρωί του Σαββάτου, με τους 31 καλύτερους αθλητές να δίνουν το παρόν για μια θέση στο βάθρο. Οι αθλητές ξεκίνησαν σε τριάδες ανά 30 δευτερόλεπτα, με τις 3 γυναίκες αθλήτριες να ξεκινούν πρώτες τη διαδρομή & με τους πρώτους της κατάταξης να ξεκινούν στο τέλος. Η εκκίνηση είχε στηθεί στην αρχή του μονοπατιού, σχεδόν δίπλα από το τελεφερίκ. Μια εξ αυτών ήταν η δική μας Φωτεινή Κολόκα, η οποία κατέλαβε τη 2η θέση στην κατηγορία των γυναικών με χρόνο 30΄54΄΄, δυο περίπου λεπτά πίσω από την πρώτη Μαρία Μαλάι, ενώ την τριάδα συμπλήρωσε η Νατάσα Σπανού.

Πηγή: redbull.com