Στο πλαίσιο των εργασιών της ανάπλασης που πραγματοποιήθηκε από τον Δήμο Καρπενησίου στο Δημοτικό Στάδιο, αναβαθμίστηκε μεταξύ αυτών και η αίθουσα βαρών, η οποία δεν βρισκόταν τα προηγούμενα χρόνια στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Διενεργήθηκε συντήρηση του υπάρχοντος εξοπλισμού και ηλεκτροφωτισμού, καθως και ελαιοχρωματισμος. Συντηρήθηκαν τα όργανα γυμναστικής και το πολυμηχανημα, ενω ο χωρος εχει νέα πορτοπαράθυρα και δωρεάν Wi fi. Τελος διεξηχθη αλλαγή ταπετσαριας στα όργανα και απολύμανση του χώρου. Σύμφωνα με τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο Γιάννη Σβερωνη ο χώρος αναμένει να υποδεχτει τους δημότες μετά την άρση των περιοριστικών μέτρων. Ακολουθεί φωτορεπορτάζ.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)