Πέμπτη 11 Μαρτίου 2021

Διπλή επιτυχία του Γιάννη Αντωνίου στη Βοσνία

Ό αθλητής του ΕΟΣ Καρπενησίου Γιάννης Αντωνιου ξεχωρισε σέ δύο διεθνείς αγώνες σλάλομ στήν Jahorina Βοσνίας και Ερζεγοβίνης, φτάνοντας σε διπλή επιτυχία. Την Τετάρτη 10/3 ήταν 2ος, ενώ την Πέμπτη 11 Μαρτίου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, πιστοποιώντας την πολύ καλή αγωνιστική του κατάσταση.

To site της ΕΟΧ με τίτλο "Σούπερ Αντωνίου" αναφέρει: "Το χρυσό και το ασημένιο μετάλλιο με εξαιρετικές επίδοσεις κέρδισε ο Γιάννης Αντωνίου στο διεθνή αγώνα αλπικών Αγωνισμάτων που διεξήχθε 11.3.21 στη Γιαχορίνα της Βοσνίας. Ο πρωταθλητής μας με χρόνο 1:38,33 και 1:39,38 πέτυχε 33,48 και 35,58 βαθμούς FIS αντίστοιχα και ανέβηκε στο βάθρο των νικητών, ενώ το σπουδαιότερο όλων, έκανε την καλύτερη ατομική εμφάνιση των τελευταίων ετών αναφορικά με την συγκομιδή βαθμών.