Με την 7η θέση στο γιγαντιαίο σλάλομ ολοκλήρωσε την παρουσία του στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Π2(Κ16) στη Βασιλίτσα Γρεβενών ο Γιάννης Κουδουνας. Ο αθλητής του ΕΟΣ Καρπενησίου πέτυχε μάλιστα έκανε πολύ καλή εμφάνιση στη δεύτερη διαδρομή (3η καλύτερη του αγώνα και 6 δευτερόλεπτα κάτω από την πρώτη του). Να τονιστεί πως είχε κατακτήσει την 5η θέση στο απλό σλάλομ, κάνοντας πολύ καλή προσπάθεια και δείχνοντας πως το μέλλον στο σκι του ανήκει.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)