Τετάρτη, 21 Οκτωβρίου 2020

Κέρδισαν Σύλλας, Μπούκαλη και Λάρυμνα στην πρεμιέρα της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ


Με δύσκολες εντός έδρας νίκες των Μπούκαλη επί του Μεδεώνα και του Σύλλα επί του Μώλου άρχισε ο 2ος Όμιλος της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ.  Η Λάρυμνα πέρασε από τις Λιβανάτες, νικώντας με διαφορά 28 πόντων την τοπική ομάδα, ανατρέποντας το σκορ στην επανάληψη.

Tο πρωτάθλημα συνεχίζεται στις 24 και 25 Οκτωβρίου με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής Προοδευτική Λάρυμνας-Σύλλας Αιδηψού, Μεδεών-Κύνος Λιβανατών, Γ.Σ. Άτλας-ΑΣΕ Μπούκαλη και Φάλαρα-Μώλος.

 

Τα στοιχεία των αγώνων

Σύλλας Αιδηψού-Μώλος 54-52

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 25-26, 36-40, 54-52

 

Συνθέσεις Ομάδων

Σύλλας Αιδηψού (Θοδωρής Ρουμελιώτης): Παναγιωτόπουλος 1, Αγαπητός 7 (1), Χράπαλος, Πολίτης 9 (1), Φώτου 5 (1), Φιλίππου, Χαντζής 11 (3), Παπαδόπουλος, Φακίτσας, Παπαγεωργίου 14 (1), Θεοδώρου 7, Μαυρομιχάλης

 

Μώλος (Γιώργος Γρίβας): Κατσόγιαννος 3 (1), Καλοβελώνης, Ανδριτσάκης 2, Βλασσόπουλος 10 (1), Τσιλιμαντός, Χάϊτα Β., Χάϊτα Κ. 13, Παπανικολάου, Νικολάου 8 (1), Διαμαντής 2, Σπυριδάκης 14.

 

Διαιτητές: Μαρία Κάλφα& Δημήτρης Αποστόλου

 

Κύνος Λιβανατών-Προοδευτική Λάρυμνας 60-88

Τα δεκάλεπτα: 28-17, 42-40, 52-59, 60-8

 

Συνθέσεις Ομάδων

Κύνος (Σάκης Τσακανίκας): Παπαστέφανος 3, Σπανός, Δούρος 14 (1), Τσαρούχας 12, Ντζιάκος 2, Σταμέλος, Γεωργίου 6 (1), Νέστωρας 11, Κατσομήτρος 5, Γκραίκος 8

 

Προοδευτική  (Κώστας Ιωακείμ): Θάνος 2, Καραμέρης 4, Ντάλλας, Παπακωνσταντίνου, Δάρρας 28 (1), Ιωακείμ 7 (2), Μαρτίνου 2, Ρομπόκας 11 (2), Δημάκης 13 (1), Μαλέρδος 2, Κλούρας 15 (2), Δαραμάρας 4

 

Διαιτητές: Γιώργος Ζάχος& Σταύρος Τσόκανος

 

ΑΣΕ Μπούκαλη-Μεδεών 54-51

Τα δεκάλεπτα: 16-10, 32-29, 39-42, 54-51

 

Συνθέσεις Ομάδων

ΑΣΕ Μπούκαλη (Φώτης Πιτσιλιώνης): Φούρλας 5 (1), Μπλέτσας 3 (1), Γκούμας 2, Τυμπλαλέξης, Μπούντης 12 (1), Γρανιτσιώτης 3, Παπαδήμας, Τζελέπης, Αντωνόπουλος, Λάμπας 21 (1), Λαμπρακόπουλος 4 (1), Σακκάς 4

 

Μεδεών (Παναγιώτης Αριδάς): Αναστασίου 14, Σωτηρίου, Τριανταφύλλου 2, Σταυρίδης 9 (1), Αριδάς 6, Ευθυμίου 20 (2), Χριστοφόρου

 

Διαιτητές: Γιώργος Ζάχος& Θανάσης Χουσιάδας

 

Β΄ ΕΣΚΑΣΕ(Β΄ Όμιλος)

1η αγωνιστική

Σύλλας Αιδηψού-Μώλος 54-52

Κύνος Λιβανατών-Προοδευτική Λάρυμνας 60-88

ΑΣΕ Μπούκαλη-Μεδεών 54-51

Φάλαρα-Γ.Σ. Άτλας 36-53

 

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμοί

Ν-Η

Πόντοι

Διαφορά Πόντων

Αγώνες

Προοδευτική Λάρυμνας

2

1-0

88-60

+28

1

Γ.Σ. Άτλας

2

1-0

53-36

+17

1

ΑΣΕ Μπούκαλη

2

1-0

54-51

+3

1

Σύλλας Αιδηψού

2

1-0

54-52

+2

1

Μώλος

1

0-1

52-54

-2

1

Μεδεών

1

0-1

51-54

-3

1

Φάλαρα

1

0-1

36-53

-17

1

Κύνος Λιβανατών

1

0-1

60-88

-28

1

 

H επόμενη(2η) αγωνιστική

Προοδευτική Λάρυμνας-Σύλλας Αιδηψού Κλειστό Μαρτίνου 24-10-2020 16:00

Μεδεών-Κύνος Λιβανατών Κλειστό Διστόμου 24-10-2020 15:30

Γ.Σ. Άτλας-ΑΣΕ Μπούκαλη Κλειστό Καρπενησίου 25-10-2020 16:00

Φάλαρα-Μώλος ΔΑΚ Λαμίας 25-10-2020 19:00

 

Πηγή: stereabasket.gr