Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου 2020

Τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ(Β΄ Όμιλος)

 



 

 

 

Με τη 2η αγωνιστική συνεχίστηκε ο 2ος Όμιλος της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ. Σαρωτικό 2 στα 2 για την Προοδευτική Λάρυμνας, που κατέβαλλε με 75-52 τον Σύλλα Αιδηψού. Ο Μεδεών και ο Μώλος πέτυχαν την πρώτη τους νίκη επί Κύνου και Φαλάρων αντίστοιχα. Λάρυμνα και Μπούκαλη μοιράζονται την κορυφή.

Η 3η αγωνιστική που θα γίνει στις 7 και 8 Νοεμβρίου περιλαμβάνει τα παιχνίδια Σύλλας Αιδηψού-Μεδεών, Κύνος Λιβανατών-Γ.Σ. Άτλας, ΑΣΕ Μπούκαλη-Φάλαρα και Μώλος-Προοδευτική Λάρυμνας.

 

Τα στοιχεία των αγώνων:

Προοδευτική Λάρυμνας-Σύλλας Αιδηψού 75-52

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 41-28, 60-41, 75-52

 

Συνθέσεις Ομάδων

Προοδευτική (Κώστας Ιωακείμ): Θάνος 2, Καραμέρης 2, Ντάλλας 2, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Δάρρας 22, Μάρτινος 9 (1), Ρομπόκας 7 (1), Δημάκης 8 (1), Μαλέρδος 1, Κλούρας 3, Δαραμάρας 9

 

Σύλλας (Θοδωρής Ρουμελιώτης): Πολίτης 4, Αγαπητός 6, Φώτου 12 (2), Θεοδώρου 6 (1), Παναγιωτόπουλος 13 (1), Χράπαλος 2, Χατζής 3, Φακίτσας 3, Μαυρομιχάλης, Πρένγκα 1, Παπαγεωργίου 2

 

Διαιτητές: Παναγιώτης  Βαρσαμάς& Γιάννης Νικολιάς

 

Μεδεών-Κύνος Λιβανατών 55-50

Τα δεκάλεπτα: 11-13, 20-24, 34-40, 55-50.

 

Συνθέσεις Ομάδων

Μεδεών (Παναγιώτης Αριδάς): Αναστασίου 6, Ευθυμίου 31 (2), Καπερώνης, Σωτηρίου 4, Τριανταφύλλου 2, Σταυρίδης 5 (1), Χριστοφόρου, Αριδάς 7, Καρναχωρίτης, Κουντής

 

Κύνος (Σάκης Τσακανίκας): Σπανός 2, Δούρος 2, Τσαρούχας 18 (1), Σταμέλος, Γκραικός 13 (1), Γεωργίου 3, Γεωργουσόπουλος, Νέστωρας 4, Σιότροπος 8 (2)

 

Διαιτητές: Παναγιώτης Χουγιάζος& Νίκος Βιορές

 

Φάλαρα-Μώλος 45-56

Τα δεκάλεπτα: 13-9, 22-24, 39-38, 45-56

 

Συνθέσεις Ομάδων

Φάλαρα (Αποστόλης Λαχανάς): Ρουκουτάκης 1, Αραπάϊ 9 (1), Καρανίκας, Τσουκαλάς 10 (2), Δημητρίου, Μάλλης, Κωστούλας 7 (1), Λαϊνας Ε. 10, Ντινόπουλος 8, Λαϊνας Ι., Χρυσαφόπουλος

 

Μώλος (Γιώργος Γρίβας): Κατσόγιαννος, Καλοβελώνης 2, Ανδριτσάκης 5, Βλασόπουλος 19 (4), Τσιλιμαντός 1, Χάϊτα Β., Χάϊτα Χ. 2, Παπανικολάου, Νικολάου 3, Διαμαντής 2, Σπυριδάκης 22

 

Διαιτητές: Αλέξανδρος Κοτσιμπός& Αντώνης Πατάγιας

 

Β΄ ΕΣΚΑΣΕ(Β΄ Όμιλος)

2η αγωνιστική

Προοδευτική Λάρυμνας-Σύλλας Αιδηψού 75-52

Μεδεών-Κύνος Λιβανατών 55-50

Γ.Σ. Άτλας-ΑΣΕ Μπούκαλη 56-65

Φάλαρα-Μώλος 45-56

 

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμοί

Ν-Η

Πόντοι

Διαφορά Πόντων

Αγώνες

Προοδευτική Λάρυμνας

4

2-0

163-112

+51

2

ΑΣΕ Μπούκαλη

4

2-0

119-107

+12

2

Μώλος

3

1-1

108-99

+9

2

Γ.Σ. Άτλας

3

1-1

109-101

+8

2

Μεδεών

3

1-1

106-104

+2

2

Σύλλας Αιδηψού

3

1-1

106-127

-21

2

Φάλαρα

2

0-2

81-109

-28

2

Κύνος Λιβανατών

2

0-2

110-143

-33

2

 

Η επόμενη(3η) αγωνιστική

Σύλλας Αιδηψού-Μεδεών Κλειστό Λουτρών Αιδηψού 8-11-2020 15:00

Κύνος Λιβανατών-Γ.Σ. Άτλας Κλειστό Λιβανατών 7-11-2020 15:30

ΑΣΕ Μπούκαλη-Φάλαρα ΔΑΚ Λαμίας 8-11-2020 14:30

Μώλος-Προοδευτική Λάρυμνας Κλειστό Μώλου 8-11-2020 17:00

 

Πηγή: stereabasket.gr