Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2020

Η 1η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής σάλας (Πλήρες ρεπορτάζ)

 



 

 

 

Εκκίνησε το πρωτάθλημα της Futsal League 2020-2021, στο οποίο υπάρχει και επάξια εκπροσώπηση από το Καρπενήσι. Στο Σαββατιάτικο ματς ο Πήγασος Αγίας Παρασκευής του Αυγουστίνου Κάτσαρη «απέδρασε» από τη Σάμο, καταβάλλοντας την τοπική ομάδα με 3-6.

Ο Αδέσποτος Αθηνών με γκολ του Κώστα Αναγνόπουλου κέρδισε στο Πάρκο Γουδή με 1-0 την Α.Ε.Κ.Α. Ο  Εθνικός Παλλήνης μπήκε με το «δεξί», πετυχαίνοντας το σκορ της ημέρας(10-1) επί της ελλιπούς Λάρισας. Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε στο «Χολίδειο» οι Τράχωνες του Δημήτρη Κουνταρδά επιβλήθηκαν με 9-7 του Ψυχικού, που είχε προηγηθεί με 1-4. Ρεπό έκανε η Αναγέννηση Θρακομακεδόνων.

Τέσσερα γκολ σημείωσε ο 16χρονος Κυριάκος Κουνταρδάς των Τραχώνων, όπως και ο 18χρονος Θοδωρής Μαζέτας του Εθνικού.

Στις 1 Νοεμβρίου διεξάγεται η 2η αγωνιστική με τα ακόλουθα ματς: Α.Ε. Ψυχικού-Σάμος Futsal, Λάρισα Futsal-Τράχωνες Αλίμου, Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου-Εθνικός Παλλήνης, Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αδέσποτος Αθηνών, Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Καρπενήσι Futsal, ενώ «ρεπάρει» ο Πήγασος Αγίας Παρασκευής.


Τα στοιχεία και οι σκόρερ των αγώνων:

Αδέσποτος Αθηνών-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου 1-0 (Αναγνόπουλος)

Συνθέσεις Ομάδων

Αδέσποτος (Αριστοτέλης Γιολδάσης): Ράμμος, Τανταρούδας, Πριονιστής, Αναγνόπουλος, Καλλιγάς(Κύρκος, Σκιάνης, Γραμμένος, Διαμαντόπουλος, Καραούστας, Ηλιάκης, Νικηφόρος, Αγγελής, Παπαγεωργίου)

Α.Ε.Κ.Α. (Κίμωνας Αναστασίου): Αργυρός, Μουτσόπουλος, Βαρβαγιάννης, Ασημακόπουλος, Κακαβάς(Κατσιουλέρης, Βλάχος, Κορίλλης, Μινέιτσεβ, Λύτρας, Παπαδόπουλος)

Διαιτητές: Βασίλης Τζαφόλιας& Δημήτρης Ναούμ 

Χρονομέτρης: Χρήστος Λάμπρος


Εθνικός Παλλήνης-Λάρισα Futsal 10-1 (Μαζέτας 4, Ζυγομήτρος 2, Μαρκάκης 2, Γιαννόπουλος, Σχοινάς αυτογκόλ-Σαΐτης)

Συνθέσεις Ομάδων

Εθνικός (Γιώργος Παπαγεωργίου& Αντώνης Ταβερνάρης): Τσαφούρος, Μαζέτας, Κανέλλος, Ζυγομήτρος, Μαρκάκης(Πολυμένος, Αλεφαντής, Σπανός, Λυμπερόπουλος, Γιαννόπουλος)

Λάρισα (Βασίλης Παπακωνσταντίνου): Χονδροδήμος, Λουκανίκας, Κούτσικος, Νεράντζης, Σαΐτης(Σχοινάς)

Διαιτητές: Παναγιώτης Ντάλας& Γιώργος Ρουσάκης

Χρονομέτρης: Χρήστος Λάμπρος


Τράχωνες Αλίμου-Α.Ε. Ψυχικού 9-7 (Κουνταρδάς 4, Μιλάι 2, Φραγκιάς 2, Γκουζιώτης -Παναγόπουλος Δ. 2, Πρέντζας, Παναγόπουλος Γ. 2, Παντιώρας, Καλογερόπουλος)


Συνθέσεις Ομάδων

Τράχωνες (Δημήτρης Κουνταρδάς): Γκουζιώτης, Κολποδίνος, Σκαντζούρης, Λαμουμιντζής, Νεοκλέους(Φραγκιάς, Τριανταφυλλίδης, Κουνταρδάς, Μιλάι)

Ψυχικό (Νίκος Παύλου): Σούρας, Παναγόπουλος Γ., Βαρσάμης, Πρέντζας, Παναγόπουλος Δ.(Καλογερόπουλος, Μπίζας, Παντιώρας)

Διαιτητές: Γιώργος Σύρρος& Μανώλης Πισμίσης

Χρονομέτρης: Ζωή Κορέστη 


Σάμος Futsal-Πήγασος Αγίας Παρασκευής 3-6 (Τσέτσος, Χαράκας 2-Σουλής 3, Μποντιώτης 2, Τσιριγώτης)

Συνθέσεις Ομάδων

Σάμος (Θοδωρής Μιχαλόπουλος): Τζουραμάνης, Γυμνόπουλος, Τάτσης, Δαγκλής, Λιόνης(Τσέτσος, Γκάγκας, Κάνιας, Χάρακας)

Πήγασος (Αυγουστίνος Κάτσαρης): Χαραλαμπίδης Ν., Τσιριγώτης, Μαργαρίτης, Χαραλαμπίδης Α., Μποντιώτης(Σουλής, Κάπρης)

Διαιτητές: Αλίκη Ρίγλη& Σταύρος Σίπκας


*Για το ματς του Καρπενησίου με τον Διογένη υπάρχει ξεχωριστό ρεπορτάζ.


Futsal League

1η αγωνιστική

Καρπενήσι Futsal-Διογένης Ολυμπιακού Χωριού 9-1

Αδέσποτος Αθηνών-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου 1-0

Εθνικός Παλλήνης-Λάρισα Futsal 10-1

Τράχωνες Αλίμου-Α.Ε. Ψυχικού 9-7

Σάμος Futsal-Πήγασος Αγίας Παρασκευής 3-6

Ρεπό: Αναγέννηση Θρακομακεδόνων

 

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμοί

Ν-Ι-Η

Τέρματα

Αγώνες

Εθνικός Παλλήνης

3

1-0-0

10-1

1

Καρπενήσι Futsal

3

1-0-0

9-1

1

Πήγασος Αγίας Παρασκευής

3

1-0-0

6-3

1

Τράχωνες Αλίμου

3

1-0-0

9-7

1

Αδέσποτος Αθηνών

3

1-0-0

1-0

1

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων

0

0-0-0

0-0

0

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

0

0-0-1

0-1

1

Α.Ε. Ψυχικού

0

0-0-1

7-9

1

Σάμος Futsal

0

0-0-1

3-6

1

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού

0

0-0-1

1-9

1

Λάρισα Futsal

0

0-0-1

1-10

1

 

Η επόμενη(2η) αγωνιστική(31-10/1-11)

Α.Ε. Ψυχικού-Σάμος Futsal Ακαδημία 5Χ5 Ψυχικού 31-10-2020 20:30

Λάρισα Futsal-Τράχωνες Αλίμου ΕΑΚ Λάρισας Αγίου Θωμά 1-11-2020 18:30  

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου-Εθνικός Παλλήνης Αθλητικό Κέντρο Δ΄ Ηλιούπολης 1-11-2020 20:00

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αδέσποτος Αθηνών Αθλητικό Κέντρο Αθήνας 90΄ 1-11-2020 21:00

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Καρπενήσι Futsal Αθλητικό Κέντρο Θρακομακεδόνων 1-11-2020 17:15

Ρεπό: Πήγασος Αγίας Παρασκευής