Τρίτη, 8 Σεπτεμβρίου 2020

Χωρίς το Βελούχι η κλήρωση της Γ΄ Εθνικής-Το πρόγραμμα του 4ου Ομίλου

Την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου διεξήχθη η κλήρωση της Γ΄ Εθνικής. Στον 4ο Όμιλο συμμετέχουν 11 ομάδες και είναι οι εξής: Ύπατο, Αμβρυσσέας Διστόμου (ΕΠΣ Βοιωτίας),  Ηρακλής Ψαχνών, Νέα Αρτάκη (ΕΠΣ Εύβοιας), Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης, Αλμυρός, Θησέας Αγριάς (ΕΠΣ Θεσσαλίας), Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (ΕΠΣ Φθιώτιδας) και Φωκικός (ΕΠΣ Φωκίδας). Η ΕΠΣ Ευρυτανίας είναι η μοναδική Ένωση που δεν είχε εκπρόσωπο στην κλήρωση, καθώς μετά το διοικητικό «αδιέξοδο» αποχώρησε το Βελούχι. Ο «ιστορικός» έχει δικαίωμα συμμετοχής στη Β΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας (Η κλήρωση της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας έχει ήδη πραγματοποιηθεί), στο κύπελλο της ΕΠΣ Ευρυτανίας και στο Super Cup του νομού.

 

To πρόγραμμα 4ου Ομίλου (Έναρξη στις 11-10)

1η / 12η αγωνιστική

Φωκικός – Δημήτρα Ευξεινούπολης

ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ηρακλής Ψαχνών – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Θησέας Αγριάς – Οπούντιος Μαρτίνου

ΓΣ Αλμυρού – Αμβρυσσέας Διστόμου

Ρεπό: ΑΠΟ Αταλάντη

 

2η /13η αγωνιστική

ΑΠΟ Αταλάντη – Φωκικός

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Υπάτου

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Θησέας Αγριάς

Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΓΣ Αλμυρού

Αμβρυσσέας Διστόμου – Οπούντιος Μαρτίνου

Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών

 

3η / 14η αγωνιστική

Φωκικός – ΑΟ Υπάτου

Ηρακλής Ψαχνών – ΑΠΟ Αταλάντη

Θησέας Αγριάς – Δημήτρα Ευξεινούπολης

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Οπούντιος Μαρτίνου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

 

4η / 15η αγωνιστική

Ηρακλής Ψαχνών – Φωκικός

ΑΟ Υπάτου – Θησέας Αγριάς

ΑΠΟ Αταλάντη – ΓΣ Αλμυρού

Δημήτρα Ευξεινούπολης – Αμβρυσσέας Διστόμου

Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

 

5η / 16η αγωνιστική

Φωκικός – Θησέας Αγριάς

ΓΣ Αλμυρού – Ηρακλής Ψαχνών

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου

Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΠΟ Αταλάντη

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δημήτρα Ευξεινούπολης

Ρεπό: ΑΟ Νέας Αρτάκης

 

6η / 17η αγωνιστική

ΓΣ Αλμυρού – Φωκικός

Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου

Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου

ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΠΟ Αταλάντη – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ρεπό: Δημήτρα Ευξεινούπολης

 

7η / 18η αγωνιστική

Φωκικός – Αμβρυσσέας Διστόμου

Οπούντιος Μαρτίνου – ΓΣ Αλμυρού

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Θησέας Αγριάς

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Ηρακλής Ψαχνών

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΠΟ Αταλάντη

Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

 

8η / 19η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου – Φωκικός

Αμβρυσσέας Διστόμου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Νέας Αρτάκης

Ηρακλής Ψαχνών – Δημήτρα Ευξεινούπολης

ΑΟ Υπάτου – ΑΠΟ Αταλάντη

Ρεπό: Θησέας Αγριάς

 

9η / 20η αγωνιστική

Φωκικός – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Οπούντιος Μαρτίνου

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΓΣ Αλμυρού

ΑΠΟ Αταλάντη – Θησέας Αγριάς

ΑΟ Υπάτου – Ηρακλής Ψαχνών

Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

 

10η / 21η αγωνιστική

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Φωκικός

Οπούντιος Μαρτίνου – Δημήτρα Ευξεινούπολης

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΠΟ Αταλάντη

ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Υπάτου

Θησέας Αγριάς – Ηρακλής Ψαχνών

Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου

 

11η / 22η αγωνιστική

Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΑΠΟ Αταλάντη – Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΟ Υπάτου – Οπούντιος Μαρτίνου

Ηρακλής Ψαχνών – Αμβρυσσέας Διστόμου

Θησέας Αγριάς – ΓΣ Αλμυρού

Ρεπό: Φωκικός

 

Αναλυτικά οι 134 ομάδες της Γ΄ Εθνικής

1ος Όμιλος: Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC, ΑΕ Διδυμότειχου (2 Ομάδες), Θράκη: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (2 Ομάδες), Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς (3 Ομάδες), Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (3 Ομάδες), Δράμα: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων (2 Ομάδες), Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου (1 Ομάδα), Μακεδονία: ΑΕ Ευόσμου, Εθνικός Σοχού, Ηρακλής Αμπελοκήπων (3) Σύνολο 16 Ομάδες.

 

2ος Όμιλος: Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, ΠΑΟ Κουφαλίων (5 Ομάδες), Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών (4 Ομάδες), Χαλκιδική: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας (2 Ομάδες), Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (3 Ομάδες), Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς (1 Ομάδα) Σύνολο 15 Ομάδες.

 

3ος Όμιλος: Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2 Ομάδες), Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου (1 Ομάδα), Πιερία: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3 Ομάδες), Καρδίτσα: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3 Ομάδες), Λάρισα: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4 Ομάδες), EΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2 όμάδες) Σύνολο 15 Ομάδες.

 

4ος Όμιλος: Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου (2 Ομάδες), Φωκίδα: Φωκικός (1 Ομάδα), Εύβοια: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών (2 Ομάδες), Θεσσαλία: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης (4 Ομάδες), Φθιώτιδα: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (2 Ομάδες) Σύνολο 11 Ομάδες.

 

5ος Όμιλος: Αιτ/νία: ΑΕ Μεσολογγίου, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού (3 Ομάδες), Καστοριά: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1 Ομάδα), Γρεβενά: Αστέρας Καληράχης (1 Ομάδα), Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2 Ομάδες), Άρτα: Αναγέννηση Άρτας (1 Ομάδα), Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4 Ομάδες), Ήπειρος: Θύελλα Κατσικάς (1 Ομάδα), Σύνολο 13 Ομάδες.

 

6ος Όμιλος: Πειραιάς: Εθνικός, Προοδευτική, ΑΕ Μοσχάτου (3 Ομάδες), Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας (3 Ομάδες), Κυκλάδες: ΑΣ Σαντορίνη 2020,  ΑΕ Μυκόνου, Πανναξιακός (3 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων (2 Ομάδες) Σύνολο 11 Ομάδες.

 

7ος Όμιλος: Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος Ρουφ (3 Ομάδες), Αργολίδα: Πανναυπλιακός 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (4 Ομάδες), Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2 Ομάδες), Λακωνία: Μολαϊκός, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3 Ομάδες), Κορινθία: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1 Ομάδα) Σύνολο 13 Ομάδες.

 

8ος Όμιλος: Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς (3 Ομάδες), Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2 Ομάδες), Χίος: ΑΠΕ Μικρασιατική (1 Ομάδα), Σάμος: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1 Ομάδα), Δωδ/σου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω (1 Ομάδα), Δυτική Αττική: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2 Ομάδες), Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης (2 Ομάδες), Σύνολο 12 Ομάδες.

 

9ος Όμιλος: Αχαΐα: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4 Ομάδες), Ζάκυνθος: ΑΠΣ Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου (3 Ομάδες), Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2 Ομάδες), Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης (2 Ομάδες), Κεφ/νία-Ιθάκη: Παλληξουριακός (1 Ομάδα), Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας (1 Ομάδα), Σύνολο 13 Ομάδες.

 

10ος Όμιλος: Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου (6 Ομάδες), Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3 Ομάδες), Ρέθυμνο: Ρεθυμνιακός, ΑΟ Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου (3 Ομάδες), Χανιά: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας (3 Ομάδες), Σύνολο 15 Ομάδες.

 

*Στον 4ο όμιλο αποχώρησε η ομάδα του ΑΠΟΚ Βελούχι και στον 5ο όμιλο το Σούλι Παραμυθιάς, ενώ στον 7ο ο ΠΣ ” Η Σπάρτη” έκανε ανάκληση της συμμετοχή της και τη θέση της πήρε ο Μολαϊκός.