Παρασκευή, 21 Αυγούστου 2020

Μάχες στη ρακέτα στη 2η ημέρα του «Basketball is life 3on3 Karpenisi (Αποτελέσματα& Φωτορεπορτάζ)

 

Το τουρνουά μπάσκετ «Basketball is life 3on3 Karpenisi» που διοργανώνει η Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης συνεχίστηκε την Πέμπτη 20 Αυγούστου, με τους αθλητές να προσφέρουν όμορφο μπάσκετ. Προέκυψαν μάλιστα  οι ομάδες που προκρίθηκαν στους νοκ-άουτ  αγώνες της Παρασκευής 21/8 και αναμένονται αρκετές συγκινήσεις κατά την τελευταία ημέρα των αγώνων.

Τη διαιτησία των αγώνων έχουν επωμιστεί με επιτυχία οι: Θανάσης Χουσιάδα ς, Θοδωρής Τάκης(Διαιτητές Ενώσεων), Κώστας Νιαβής και Δήμητρα Τσούμα.

 

Τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:

Δημοτικό

The cluchers-Rockets 2008: 1-11

The cluchers-Rockets 2008: 4-9

 

Γυμνάσιο

Westbricks-The covid four: 11-7

Mad players-Westbricks: 11-5

The covid four-Mad players: 5-11

 

Βαθμολογία

Mad players           8         44-20

Westbricks             6         29-33

The covid four       4         23-43

 

Λύκειο

Trobobetes-Bosses: 3-11

Westbricks-Troll B.C. 5-6

Bosses-Μπακαλιάροι: 12-3

Trobobetes-Troll B.C.: 11-10

Westbricks-Μπακαλιάροι: 3-4

 

Βαθμολογία

1.Bosses                8          43-17

2.Trobobetes        7           36-29

3.Troll B.C.           6           36-37

4.Μπακαλιάροι    5          25-41

5.Westbricks         4          16-32

 

Γυναίκες

The white storm-Three generations: 8-7

Τhree generations-Final 4: 5-9

Final 4-The white storm: 9-6

 

Βαθμολογία

1.The white storm        7          34-30

2.Final 4                         7           34-36

3.Three generations     4           25-38

 

Άνδρες

1ος Όμιλος

Drink team-Bulls: 11-10

Losers-Παρέα B.C. 11-6

Τοτέμ-Bulls: 7-11

Drink team-Losers: 10-11

Τοτέμ-Παρέα B.C.: 11-3

 

Η βαθμολογία

1.Drink team           7            43-29

2.Bulls                       7            43-25

3.Τοτέμ                      6            33-30

4.Losers                    6             32-38

5.Παρέα B.C.            4              15-44

 

2ος Όμιλος

Sporting B.C.-Αστέρας: 4-11

 

Η Βαθμολογία

1.Αστέρας                   6            33-7

2.Sporting B.C.          5            26-11

3.One love                 4             14-22

4.Triple threat           0             0-33

 

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα,το ακριβές πρόγραμμα της αυριανής φάσης των τελικών θα έχει ως εξής:

 

17:00: Αγώνας δημοτικών

17:15: Bosses-Μπακαλιάροι (ημιτελικός λυκείου)

17:15: Trobobetes-Troll B.C. (ημιτελικός λυκείου)

17:30: Drink team-Sporting B.C. (ημιτελικός αντρών)

17:45: Αστέρας-Bulls (ημιτελικός αντρών)

17:45: Mad players-Westbricks (τελικός γυμνασίου)

18:00: The white storm-Final four (τελικός γυναικών over 19)

18:15: Μικρός τελικός λυκείου

18:15: Μεγάλος τελικός λυκείου

18:30-19:00: Skill challenge και διαγωνισμός τριπόντων

19:00: Μικρός τελικός αντρών over 19

19:15: Μεγάλος τελικός αντρών over 19

19:30: Απονομές

 

























































Ρεπορτάζ& Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος, Πάνος Οικονόμου, panevrytaniki.wordpress.com