Στα 10α Νικητήρια που διεξήχθησαν το τριήμερο 3-5 Γενάρη στον Βόλο συμμετείχε ο Κολυμβητικός όμιλος Καρπενησίου, ο οποίος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει τις δυνάμεις των αθλητών του σε μια μεγάλη διοργάνωση με την συμμετοχή πλήθους σωματείων κυρίως από τις περιφέρειες Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδος.
Ο Κ.Ο.Κ. έλαβε μέρος με 6 αθλητές αγωνιστικής και 6 προαγωνιστικής υπό την καθοδήγηση των προπονητών του Βαγγέλη Λελούδη και Μάριο Κωνσταντακόπουλο.
Ο απολογισμός των αγώνων ήταν ιδιαίτερα θετικός με τους κολυμβητές του συλλόγου να κατακτούν 11 μετάλλια (4 χρυσά, 1 ασημένιο, 6 χάλκινα),ενώ οι αθλητές της αγωνιστικής είχαν την ευκαιρία να «πιάσουν» ακόμη περισσότερα όρια ενόψει των Χειμερινών αγώνων Νοτίου Ελλάδας που διεξάγονται αρχές Φλεβάρη στην Αθήνα.
Στους αγώνες έλαβαν μέρος οι: Ντρίβας Θανάσης(2 χάλκινα), Τσακνιάς Δημοσθένης(2 χάλκινα), Δροσίνης Δημήτρης, Κωτσής Παναγιώτης, Κόπανος Δημήτρης, Κολαζά Χρύσα(2 χρυσά, 1 ασημένιο), Τσούκας Θανάσης, Φουρλιάς Γιάννης, Παππάς Παναγιώτης, Κωτσή Ελισάβετ(2 χάλκινα), Τσιγαρίδα Κατερίνα και Φραγκαλιού Αρετή(2 χρυσά).
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)