Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου 2019

Ντέρμπι αήττητων με το Φάληρο για το Καρπενήσι Futsal

Μια σπουδαία εκτός έδρας αναμέτρηση δίνει το Καρπενήσι Futsal, το οποίο θα αντιμετωπίσει το πρωτοπόρο Φάληρο Futsal.
Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου στο ανοιχτό γήπεδο ΣΕΦ(Πλησίον θεάτρου «Δελφινάριο» και πάρκινγκ στην οδό Ακτή Δηλαβέρη 15) και θα αρχίσει στις 19 και 30. Είναι στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Futsal League.
Το Καρπενήσι του Δημήτρη Αντωνίου παραμένει χωρίς ήττα και δίνει ένα σημαντικό «τεστ» κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο. Ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Διογένη Ολυμπιακού Χωριού και φιλοδοξεί να τερματίσει όσο ψηλότερα γίνεται, παρότι δεν έχει δικαίωμα ανόδου, καθώς συμμετέχει στο πρωτάθλημα πειραματικά.
Το Φάληρο του Δημήτρη Πολποτίνη με πολύ καλό ποδόσφαιρο βρίσκεται στην κορυφή, έχοντας το απόλυτο 6 στα 6. Διαθέτει ένα εξαιρετικό σύνολο από ποιοτικούς ποδοσφαιριστές, οι οποίοι έχουν αγωνιστεί κατά το παρελθόν στο 11Χ11. Προέρχεται από νικηφόρο 9-4 επί της Αναγέννησης Θρακομακεδόνων, με τον Τόλη Ντέλο να σημειώνει χατ-τρικ.
Με αυτό το παιχνίδι θα ολοκληρωθoύν οι εκτός έδρας υποχρεώσεις του Καρπενησίου για τον πρώτο γύρο και το 2019, ενώ μια εβδομάδα μετά θα υποδεχτεί τη Σάμο.

Το Φάληρο

Το μεγάλο φαβορί για την άνοδο είναι το Φάληρο Futsal του Δημήτρη Πολποτίνη, το οποίο μετέχει για 2η συνεχόμενη χρονιά στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην κορυφή με 18 βαθμούς(6 στα 6 και τέρματα 47-11). Πρώτος σκόρερ του είναι ο Βραζιλιάνος Άντερσον Ντα Κόστα με 10 γκολ.


«Γεμάτο» πρόγραμμα
Την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου θα γίνουν επίσης οι αγώνες Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου, Αδέσποτος Αθηνών-Σάμος και Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Κόμπρα.  Πρόκειται για την τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου, που θα ολοκληρωθεί με  τα εξ αναβολής ματς Σάμος Futsal-Διογένης Ολυμπιακού Χωριού, Καρπενήσι Futsal-Σάμος Futsal και Σάμος Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:
7η αγωνιστική Futsal League
Αδέσποτος Αθηνών-Σάμος Futsal Α.Κ. Σαργκάνης-Μπέριος Πάρκο Γουδή 8-12-2019 21:30
1ος Διαιτητής: Κώστας Φαρμάκης
2ος Διαιτητής: Παναγιώτης Κωνσταντινίδης

Χρονομέτρης:  Ζωή Κορέστη
Παρατηρητής: Γιάννης Πιπιλίκας

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-ΑΠΣ Κόμπρα Α.Κ. Ακαδημία Αθήνα 8-12-2019 21:00
1ος Διαιτητής: Αντώνης Αδαμόπουλος
2ος Διαιτητής: Γιώργος Σύρρος
Χρονομέτρης: Νίκος Χρονόπουλος
Παρατηρητής: Κώστας Κουτσόγιαννος

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου Α.Κ. Θρακομακεδόνων 8-12-2019 18:00
1ος Διαιτητής: Γιώργος Σύρρος
2ος Διαιτητής: Γιώργος Ρουσσάκης
Χρονομέτρης: Νίκος Χρονόπουλος
Παρατηρητής: Κώστας Κουτσόγιαννος

Φάληρο Futsal-Καρπενήσι Futsal Ανοιχτό Γήπεδο ΣΕΦ 8-12-2019 19:30
1ος Διαιτητής: Βασίλης Χριστοδουλής
2ος Διαιτητής: Νίκος Παχάκης
3ος Διαιτητής: Γιώργος Πάντου
Χρονομέτρης: Αλέξανδρος Καρράς
Παρατηρητής: Δημήτρης Σαχίνης