![](https://1.bp.blogspot.com/-5-etuABn9yM/XewD6Ns5nbI/AAAAAAAE2CE/iYcrqAyZGAYAEUpfUmSAzYWu94ho0-JyQCLcBGAsYHQ/s320/k2.jpg)
Μια εξαιρετική ημερίδα παρουσία περίπου 150 αθλητών από τη Στερεά Ελλάδα και 2 από τη Θεσσαλονίκη πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου στο προπονητικό κέντρο Καρπενησίου ημερίδα στίβου. Συνδιοργανωτές ήταν ο τοπικός σύλλογος στίβου ΑΠΣ Καρπενήσι 2002, ο ΕΑΣ Σέγας Ανατολικής Στερεάς-Εύβοιας, η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας-Π.Ε. Ευρυτανίας και ο Δήμος Καρπενησίου. Διεξήχθησαν τα αγωνίστημα ταχύτητας και εμποδίων 50 μέτρων και 60 μέτρων. Στη διοργάνωση που στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία παρόντες ήταν ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ευρυτανίας Άρης Τασιός και ο Αντιδήμαρχος Καρπενησίου Γιάννης Σβερώνης.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)