Με ένα μόλις νοκ-άουτ ματς Αίολος και ΑΕΚ έχουν την ευκαιρία να προκριθούν στον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ Ευρυτανίας. Ο ημιτελικός αγώνας θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 30 Νοεμβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου, αρχίζοντας στις 2 και 30. Ο Αίολος του Κώστα Γουλέτα και ο «δικέφαλος» που συμμετέχει χωρίς προπονητή έχουν στο πρωτάθλημα 9 και 4 βαθμούς αντίστοιχα. Τιμωρημένος είναι ο Βασίλης Τριανταφυλλόπουλος των τυπικά γηπεδούχων. Η ομάδα του Προφήτη Ηλία συμμετείχε για τελευταία φορά στον τελικό το 2018(Ηττήθηκε με 2-0 από τον ΑΠΟΚ), ενώ το συγκρότημα των Αγίων Ευρυτάνων έχει μια παρουσία στον τελικό το 2008.
Στη συνάντηση του πρωταθλήματος για τη 2η αγωνιστική ο Αίολος επικράτησε με 5-0, ενώ Ποταμιά-Φραγκίστα αποτελούν το δεύτερο «ζευγάρι» της ημιτελικής φάσης.
Ημιτελική Φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Ευρυτανίας
Αίολος-ΑΕΚ Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου 30-11-2019 14:30
Διαιτητής: Νεκτάριος Χρυσαφόπουλος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός: Σπύρος Μπύρος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός:Γιώργος Δροσίνης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός:Γιώργος Δροσίνης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)