Πέμπτη, 21 Νοεμβρίου 2019

Νίκες για Φάληρο, Κόμπρα και Αδέσποτο Αθηνών


Το 4 στα 4 έκανε το Φάληρο Futsal, καθώς για την 4η αγωνιστική της Futsal League κέρδισε με 9-1 την Α.Ε.Κ.Α. Η Κόμπρα πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-4 επί της Αναγέννησης Θρακομακεδόνων, ενώ με το ίδιο σκορ κέρδισε ο Αδέσποτος τον Διογένη. Αναβλήθηκε η συνάντηση Καρπενήσι-Σάμος.
Για την 5η αγωνιστική είναι προγραμματισμένα τα ματς Σάμος Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου(Αναβάλλεται), ΑΠΣ Κόμπρα-Καρπενήσι Futsal, Αδέσποτος Αθηνών-Φάληρο Futsal και Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αναγέννηση Θρακομακεδόνων.

Τα στοιχεία των αγώνων:
Φάληρο Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου 9-1
Σκόρερ: Άντερσον 2, Κονόμης 2, Λούκας 3, Αθανασιάδης(Αυτογκόλ), Θάνος-Μουτσόπουλος
Σκορ Ημιχρόνου: 3-0

1ος Διαιτητής: Γιώργος Σύρρος
2η Διαιτητής: Όλγα Κολοκυθά

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-ΑΠΣ Κόμπρα 1-4
Σκόρερ: Μπεκρής-Τζουμάκης 2, Κόγκας, Παπαδόπουλος
Σκορ Ημιχρόνου: 1-1

1ος Διαιτητής: Βασίλης Χριστοδούλης
2ος Διαιτητής: Γιώργος Πάντου

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αδέσποτος Αθηνών 1-4
Σκόρερ: (Δεν είναι διαθέσιμοι όλοι οι σκόρερ)-Σκιάνης 2
Σκορ Ημιχρόνου: 0-2

1η Διαιτητής: Όλγα Κολοκυθά
2ος Διαιτητής: Δημήτρης Ναούμ

Futsal League
4η αγωνιστική
Καρπενήσι Futsal-Σάμος Futsal (Αναβλήθηκε)
Φάληρο Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου 9-1
Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-ΑΠΣ Κόμπρα 1-4
Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αδέσποτος Αθηνών 1-4

Η βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί
Ν-Ι-Η
Τέρματα
Αγώνες
Φάληρο Futsal
12
4-0-0
31-6
4
Καρπενήσι Futsal
9
3-0-0
18-7
3
ΑΠΣ Κόμπρα
7
2-1-1
12-6
4
Αναγέννηση Θρακομακεδόνων
6
2-0-2
29-17
4
Αδέσποτος Αθηνών
4
1-1-2
9-10
4
Διογένης Ολυμπιακού Χωριού
1
0-1-2
6-14
3
Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου
1
0-1-3
7-26
4
Σάμος Futsal
0
0-0-2
4-30
2

Η επόμενη(5η) αγωνιστική(24/11)
Σάμος Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου (Αναβλήθηκε)
ΑΠΣ Κόμπρα-Καρπενήσι Futsal Κλειστό Βύρωνα 24-11-2019 19:00
Αδέσποτος Αθηνών-Φάληρο Futsal Αθλητικό Κέντρο Σαργκάνης-Μπέριος Πάρκο Γουδή 24-11-2019 21:00
Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αναγέννηση Θρακομακεδόνων Α.Κ. Αθήνας 90΄ Κηφισιά 24-11-2019 21:30

Οι πρώτοι σκόρερ
Παίχτης
Ομάδα
Γκολ
Δημήτρης Κατσαδούρος
Καρπενήσι Futsal
9
Ηρακλής Αυλήτης
Αναγέννηση Θρακομακεδόνων
8
Πορφύριος Γιαλίτσης
Αναγέννηση Θρακομακεδόνων
8
Άντερσον Ντα Κόστα
Φάληρο
8
Αρμάντο Σάλα
Φάληρο
5
Λούκας
Φάληρο
5
Φραγκίσκος Αυλήτης
Αναγέννηση Θρακομακεδόνων
4

Πηγή: futsal365.gr, futsalhellas.gr