![](https://1.bp.blogspot.com/-IuDe-pvVwzg/XbKasxYS13I/AAAAAAAEznM/6b7ZAYQxzawBzHJipmU0L97x22wQN9KwACLcBGAsYHQ/s200/72909454_10215506005588450_5003136381531193344_n.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-xHgGuu4xRmk/XbKasi9l5hI/AAAAAAAEznI/yNX4qi-b-vgVe89Hs6rPT5rZuo2gBkk8gCLcBGAsYHQ/s200/74226597_10215506005828456_2636673568246595584_n.jpg)
Το διήμερο 19-20 Οκτωβρίου διεξήχθη στη Δονούσα Κυκλάδων το 3ο Donoussa Trail Running. Από πλευράς Ευρυτανίας ο Ανδρέας Σιταράς του ΕΟΣ Καρπενησίου έλαβε μέρος στη διαδρομή των 20 χιλιομέτρων και «πλασαρίστηκε» στην 6η θέση με 2:26:56, πιστοποιώντας την ανοδική του «τροχιά». Συμμετείχαν σε αυτή τη διαδρομή 32 αθλητές-τριες, ενώ ο 30χρονος ήταν 3ος στην ηλικιακή κατηγορία ανδρών 18-39. 34 άτομα συμμετείχαν στη διαδρομή των 9 χιλιομέτρων.
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)