Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2019

Με ποιους ξεκινά στη Γ΄ Εθνική η Ποταμιά


Την προσπάθεια της στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής εκκινεί η Ποταμιά Μεγάλου Χωριού, η οποία θα εκπροσωπήσει τον νομό Ευρυτανίας στο εν λόγω πρωτάθλημα. Στο σημερινό αφιέρωμα σας παρουσιάζουμε το υπάρχον ρόστερ της ομάδας, που θα λάβει μέρος στον 3ο Όμιλο.


Το πάρε-δώσε
Ήρθαν: Ανδρούτσος(Παναιγιάλειος), Παρασκευόπουλος, Ζαραβέλης, Χρυσικός(Αίολος), Καλύβας Τ.(Άγραφα), Κουτσουπιάς(Απόλλων Λιτοχώρου)

Έφυγαν: Χρυσάφης(Α.Ε. Θύελλα Αχιλλέα Κορυδαλλού)


Πλήρης Ονομασία: Α.Ο. Ποταμιά Μεγάλου Χωριού
Έτος Ίδρυσης: 1989


Έδρα: Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου
Τίτλοι: 2 πρωταθλήματα Ευρυτανίας(2018, 2019), 2 κύπελλα Ευρυτανίας(2016, 2019), 1 Super Cup Ευρυτανίας(2019)


Το ρόστερ:
Ποδοσφαιριστής
Θέση
Ηλικία
Προηγούμενη Ομάδα
Κώστας Ανδρούτσος
Τερματοφύλακας
23
Παναιγιάλειος
Γιώργος Καλύβας
Τερματοφύλακας
34
Άγραφα
Αλέξανδρος Μπίκας
Αμυντικός
24
Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Βασίλης Παρασκευόπουλος
Αμυντικός
23
Αίολος
Κώστας Γιαννακόπουλος
Αμυντικός
33
Μυρίκη
Χάρης Ζαραβέλης
Αμυντικός
29
Αίολος
Γιώργος Πλεξίδας
Αμυντικός
21
Μυρίκη
Σπύρος Ξαγάρας
Αμυντικός
27
ΑΠΟΚ
Κώστας Μαντζιούτας
Αμυντικός
31
-
Παναγιώτης Μπουμπουρής
Αμυντικός
17
Αίολος
Γιώργος Ράικος
Αμυντικός
36
Αίολος
Γιώργος Φαρμάκης
Αμυντικός
36
ΑΠΟΚ
Ηλίας Σαπούνης
Μέσος
32
ΑΠΟΚ
Γιάννης Ζαλοκώστας
Μέσος
37
Μυρίκη
Δημήτρης Ζαλοκώστας
Μέσος
39
ΑΠΟΚ
Λάμπρος Φλωράκης
Μέσος
37
Μυρίκη
Χρήστος Κατσαρής
Μέσος
26
Μυρίκη
Ταξιάρχης Καλύβας
Μέσος
27
Άγραφα
Κώστας Κουτσουπιάς
Μέσος
28
Απόλλων Λιτοχώρου
Παναγιώτης Χρυσικός
Μέσος
18
Αίολος
Χρήστος Λέρης
Μέσος
24
ΑΠΟΚ
Χριστόδουλος Μισύρης
Μέσος
27
Ολυμπιακός Κυψέλης
Αλέξανδρος Γενιτσαρόπουλος
Επιθετικός
25
ΑΠΟΚ
Κώστας Σταμούλης
Επιθετικός
29
Μυρίκη
Μιχάλης Νούλας
Επιθετικός
28
Άγραφα
Γιάννης Ηλιάδης
Επιθετικός
42
Αίολος



Το τεχνικό Επιτελείο
Προπονητής: Γιάννης Φλωράκης
Γυμναστής: Ηλίας Τσιγαρίδας
Προπονητής Τερματοφυλάκων: Χρήστος Γιαννίτσαρης


Η διοίκηση
Πρόεδρος: Νίκος Μαντζιούτας
Αντιπρόεδρος: Δημήτρης Νάσιος
Γενικός Γραμματέας: Γιώργος Γκορόγιας
Ταμίας: Σπύρος Μαχαλιώτης
Μέλος: Πάνος Ελευθερίου
Αναπληρωματικό Μέλος: Θανάσης Καρβέλης

Υπεύθυνος Επικοινωνίας: Δημήτρης Κολλημένος


Οι αγώνες του πρώτου γύρου:
1η: Αταλάντη(Εκτός)
2η: Διγενής Νεοχωρίου(Εντός)
3η: Θησέας Αγριάς(Εκτός)
4η: Ηρακλής Λάρισας(Εντός)
5η: Αλμυρός(Εκτός)
6η: Δίας Δίου(Εντός)
7η: Διαγόρας Στεφανοβικείου(Εντός)
8η: Καρίτσα(Εκτός)
9η: Ατρόμητος Παλαμά(Εντός)
10η: Οικονόμος Τσαριτσάνης(Εκτός)
11η: Πιερικός(Εντός)
12η: Σέλλανα(Εκτός)
13η: Μετέωρα(Εκτός)