Τρίτη, 24 Σεπτεμβρίου 2019

Η πρεμιέρα του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής











Η Γ΄ Εθνική(3ος Όμιλος), στον οποίο μετέχει η πρωταθλήτρια Ευρυτανίας Ποταμιά ξεκίνησε την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου. Οι Ευρυτάνες άρχισαν με εκτός έδρας ήττα(1-0) από την Αταλάντη.
Στο εναρκτήριο ματς, που έγινε το Σάββατο(21/9) ο Ατρόμητος Παλαμά με δυο τέρματα του Τάσου Κατσιγιάννη επικράτησε με 2-0 του Αλμυρού. Σαρωτική η Καρίτσα στο τοπικό ντέρμπι της Πιερίας, καταβάλλοντας με 4-0 τον Δία Δίου, με τον Αλέξα Βουκομάνοβιτς να σκοράρει δις. Νίκη-ανατροπή και μάλιστα εκτός έδρας με 1-2 επί του Διγενή Νεοχωρίου για τα Σέλλανα. Ο Πιερικός με ένα γρήγορο τέρμα πέρασε από την Αγρία, κερδίζοντας με 1-0 τον γηπεδούχο Θησέα. Μετέωρα και Διαγόρας Στεφανοβικείου έμειναν στο ισόπαλο 1-1, ενώ δεν ανέδειξε νικητή το τοπικό ντέρμπι της Λάρισας ανάμεσα σε Τσαριτσάνη και Ηρακλή Λάρισας, που δεν σκόραραν.
Για την 2η αγωνιστική την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθούν οι συναντήσεις Αταλάντη-Μετέωρα, Διαγόρας Στεφανοβικείου-Καρίτσα, Ποταμιά-Διγενής Νεοχωρίου, Δίας Δίου-Ατρόμητος Παλαμά, Σέλλανα-Θησέας Αγριάς, Αλμυρός-Οικονόμος Τσαριτσάνης και Πιερικός-Ηρακλής Λάρισας.

Τα στοιχεία των αγώνων:
Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-1
Σκόρερ: 44΄ Πολυζόπουλος-55΄ Παπαγεωργίου
Δοκάρι: 49΄ Πολυζόπουλος

Συνθέσεις Ομάδων
Μετέωρα (Σπύρος Ευαγγέλου): Τοπουζλής, Μπέτσας(65΄ Γρηγορίου), Δάσιος, Γεωργάκης, Φωτίκας, Παπαευθυμίου, Τσιαντούλας(75΄ Κοτσιλιάνος), Κατσαντώνης(83΄ Κονόμι), Ιωάννου, Πολυζόπουλος, Λουκάς

Διαγοράς (Μιχάλης Ζιώγας): Κουτσιρίμπας, Καραμπούζης, Σπαθής, Πρασσάς, Αλεξίου, Παπαγεωργίου(70΄ Τανός), Καραπλιάγκος Σ., Ζιάκας(85΄ Σιγαλάκος), Κουβελάς(90΄+ Δίντσης), Καλύβας(60΄ Λάιος), Αλαμάνης

Διαιτητής: Λάμπρος Μπεκιάρης(Καρδίτσας)
1ος Βοηθός: Δημήτρης Τίκας(Καρδίτσας)
2ος Βοηθός: Πέτρος Κανιούρας(Καρδίτσας)




Καρίτσα-Δίας Δίου 4-0
Σκόρερ: 23΄, 86΄ Βουκομάνοβιτς, 35΄ Κωτσιόπουλος, 64΄ Αλεξίου

Συνθέσεις Ομάδων
Καρίτσα (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Ράντος, Τροίρης, Λαγδάρης, Κωτσιόπουλος, Δημητρίου(85΄ Παπαιωάννου), Οικονόμου(52΄ Δημητρουλόπουλος), Ζαφειρίδης, Συράκος, Βουκομάνοβιτς, Κυρτέγος(69΄ Γκίκα), Αλεξίου(78΄ Μητράκας)

Δίας Δίου (Τάσος Ιωαννίδης): Ζωγράφος, Λαζαρίδης(75΄ Καραθάνος), Δερμίσης, Λιόλιος, Παπαστεργίου(66΄ Δαλαμήτρας), Παναγιωτίδης Γ., Καλαμπάκας(69΄ Μαυρίδης), Ευαγγελόπουλος(66΄ Τσουρέκας), Καλουσίδης, Παναγιωτίδης Α., Μανίκας

Διαιτητής: Νικόλαος Θεοδωρόπουλος(Φλώρινας)
1ος Βοηθός: Χρήστος Κορώνας(Πειραιά)
2ος Βοηθός: Γεώργιος Μιχτατίδης(Μακεδονίας)


Διγενής Νεοχωρίου-Σέλλανα 1-2
Σκόρερ: 3΄ Τεντολούρης Α.-37΄ Παπαγεωργίου, 63΄(πεν.) Λούγκος
Δοκάρι: 19΄ Λούγκος

Συνθέσεις Ομάδων
Διγενής (Βασίλης Γκούμπλιας): Ράπτης, Σταμέκος, Διβανές, Τεντολούρης Δ., Τεντολούρης Α., Τσιγαρίδας, Γούτσιος, Μανώλης(81΄ Κοντογιώργος), Γκαντιάς, Αλεξίου(46΄ Γκάτης), Τσιούφης(73΄ Παπαθανασίου)

Σέλλανα (Γιάννης Μπουρνάκας): Σταυράκης, Αρχοντής, Τζάνης(82΄Καλούσης), Μετούσι (66΄Καλφούτζος), Χάδιαρης, Μπιτέλης, Λούγκος, Μπακρατσάς(71΄Κοντός), Παπαγεωργίου, Διπλάρης(59΄Τζουμάκης), Τζέκος

Διαιτητής: Στέφανος-Βάιος Καλαντζής(Θεσσαλίας)
1ος Βοηθός: Δημήτριος Σακκάς(Θεσσαλίας)
2ος Βοηθός: Σταμάτιος Σφυρής(Θεσσαλίας)


Ατρόμητος Παλαμά-Αλμυρός 2-0
Σκόρερ: 40΄, 81΄ Κατσιγιάννης

Συνθέσεις Ομάδων
Ατρόμητος (Τάκης Παραφέστας): Κούτσικος, Μπαντής, Ζάρρας(87΄ Αλεξόπουλος), Εκίζογλου, Λιάπης, Οικονόμου Χ., Οικονόμου Γ.(57΄ Ζάγγος), Βαγγελάκος, Μπασιάκας, Κατσιγιάννης , Κόκκινος(80΄ Αντωνίου):

Αλμυρός (Στέλιος Αρσένος): Πολυμέρου, Λάμπος, Αγγελλής(73΄ Αϊδής), Παπακώστας, Πατσής, Ζενούνης, Δερμιτζάκης, Φούκης(65΄ Δήμος), Βουρδάκης, Μπέικος(80΄ Τζαφλέρης), Αναστασίου

Διαιτητής: Νικόλαος Παπακωνσταντίνου(Φθιώτιδας)
1ος Βοηθός: Χρήστος Δόσκορης(Φθιώτιδας)
2ος Βοηθός: Παναγιώτης Παπαγεωργόπουλος(Τρικάλων)



Θησέας Αγριάς-Πιερικός 0-1
Σκόρερ: 7΄ Σαχινίδης
Δοκάρι: 39΄ Σαχινίδης

Συνθέσεις Ομάδων
Θησέας (Λάκης Μπακάλης): Κεφαλάς, Ιακωβίδης, Διαμαντόπουλος, Μπόρας(46΄ Ζαχαράκης), Γιαουπλάρι(75΄ Κυρίτσης), Γαλανόπουλος(46΄ Κοτζαθανάσης), Χατζησταμάτης(71΄ Σιώμος), Πέτσης, Ιωαννίδης, Οικονόμου, Βλάχος

Πιερικός (Απόστολος Στύλος): Γουναρίδης, Ρογγότης, Τακίδης, Μπούζουρας, Κόλας, Ιβανίδης(85΄ Λαμπίρης), Μακρής, Μηλιώτης(60΄ Δεμηρτζόγλου), Χαρτσιάς(92΄ Πετράκος), Κυπαρίσσης(65΄ Λαζαρίδης), Σαχινίδης

Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης(Τρικάλων)
1ος Βοηθός: Αχιλλέας Νίκζας(Τρικάλων)
2ος Βοηθός: Κωνσταντίνος Στάικος(Τρικάλων)


Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας 0-0
Σκόρερ: -

Συνθέσεις Ομάδων
Οικονόμος (Γιάννης Τσακμακίδης): Νούσιας, Ντούφας, Δραγατσίκης, Μάρκου, Καρλιάμπας, Μπάμης, Τσιούτσιας(11΄ λ.τρ Αργύρης), Καραλούλης(63΄ λ.τρ Χρυσοστόμου), Μουλτσιάς, Μπαλογιάννης, Τόλιος(68΄ Δραχαλίβας)

Ηρακλής (Χρήστος Χατζηλιάδης): Παπαγιάννης, Ναρίνογλου(18΄ λ.τρ Τσαπατώρης), Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Τσακάλι, Νεμπεγλέρας, Χρηστίδης(79΄ Κοντοθανάσης), Αλεξανδρής(60΄ Μανιώτης), Φώτος(88΄ Μουξιός), Ζαφειρίου, Νάστας

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης(Χαλκιδικής)
1ος Βοηθός: Αθανάσιος Μαλανδρής(Χαλκιδικής)
2ος Βοηθός: Σταύρος Χρυσαιδής(Χαλκιδικής)




Γ΄ Εθνική(3ος Όμιλος)
1η αγωνιστική
Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-1
Αταλάντη-Ποταμιά 1-0
Καρίτσα-Δίας Δίου 4-0
Διγενής Νεοχωρίου-Σέλλανα 1-2
Ατρόμητος Παλαμά-Αλμυρός 2-0
Θησέας Αγριάς-Πιερικός 0-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας 0-0

Η βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί
Ν-Ι-Η
Τέρματα
Αγώνες
Καρίτσα
3
1-0-0
4-0
1
Ατρόμητος Παλαμά
3
1-0-0
2-0
1
Σέλλανα
3
1-0-0
2-1
1
Αταλάντη
3
1-0-0
1-0
1
Πιερικός
3
1-0-0
1-0
1
Μετέωρα
1
0-1-0
1-1
1
Διαγόρας Στεφανοβικείου
1
0-1-0
1-1
1
Οικονόμος Τσαριτσάνης
1
0-1-0
0-0
1
Ηρακλής Λάρισας
1
0-1-0
0-0
1
Ποταμιά
0
0-0-1
0-1
1
Θησέας Αγριάς
0
0-0-1
0-1
1
Διγενής Νεοχωρίου
0
0-0-1
1-2
1
Αλμυρός
0
0-0-1
0-2
1
Δίας Δίου
0
0-0-1
0-4
1

2η  αγωνιστική (29-9-2019, 16:00)
Αταλάντη-Μετέωρα
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Καρίτσα
Ποταμιά-Διγενής Νεοχωρίου
Δίας Δίου-Ατρόμητος Παλαμά
Σέλλανα-Θησέας Αγριάς
Αλμυρός-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πιερικός-Ηρακλής Λάρισας

Πηγή: tameteora.gr, magnesianews.gr, goalpost.gr, karditsasport.gr, athleticlarissa.gr, paidis.com, karditsapress.gr