Τρίτη, 3 Σεπτεμβρίου 2019

Τα φιλικά και οι προπονητές των ομάδων του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής


Η πρωταθλήτρια Ευρυτανίας τοποθετήθηκε στον 3ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής, στον οποίο θα λάβουν 14 ομάδες, οι οποίες είναι οι εξής: Ποταμιά(ΕΠΣ Ευρυτανίας), Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης(ΕΠΣ Λάρισας), Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου(ΕΠΣ Θεσσαλίας), Μετέωρα, Διγενής Νεοχωρίου(ΕΠΣ Τρικάλων), Σέλλανα, Ατρόμητος Παλαμά(ΕΠΣ Καρδίτσας), Πιερικός, Καρίτσα, Δίας Δίου(ΕΠΣ Πιερίας) και Αταλάντη(ΕΠΣ Φθιώτιδας).

Αναλυτικά οι προπονητές και τα φιλικά των 13 ομάδων, καθώς και οι ημερομηνίες έναρξης προετοιμασίας:
Αλμυρός
Προπονητής: Στέλιος Αρσένος (12 Αυγούστου)
Φιλικά
Αίαντας Σούρπης-Αλμυρός 0-2
Πρωτεσίλαος-Αλμυρός 0-2
Αλμυρός-Θησέας Αγριάς 0-1



Αταλάντη
Προπονητής: Μάκης Ζαχαρόπουλος (29 Ιουλίου)
Φιλικά
Αταλάντη-Ύπατο 0-3
Αταλάντη-Χαλκίδα 1-0
Αταλάντη-Κιθαιρώνας Καπαρελίου 0-2

Κύπελλο
Αταλάντη-Μετέωρα 2-0



Ατρόμητος Παλαμά
Προπονητής: Τάκης Παραφέστας (6 Αυγούστου)

Φιλικά
Ατρόμητος Παλαμά-Ελασσόνα 0-0
Διγενής Νεοχωρίου-Ατρόμητος Παλαμά 1-1
Φαλανιακός-Ατρόμητος Παλαμά 0-2
Θησέας Αγριάς-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Ατρόμητος Παλαμά-Απόλλων Λάρισας 1-1



Διαγόρας Στεβανοβικείου
Προπονητής: Μιχάλης Ζιώγας (23 Ιουλίου)

Φιλικά
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Ηρακλής Λάρισας 2-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Θησέας Αγριάς 2-0
Ηρακλής Λάρισας-Διαγόρας Στεφανοβικείου 4-1


Δίας Δίου
Προπονητής: Τάσος Ιωαννίδης (30 Ιουλίου)

Φιλικά
Δίας Δίου-Postar F.C. 2-0
Α.Ε. Περίστασης-Δίας Δίου 0-4
Θερμαικός Κορινού-Δίας Δίου 1-2
Δίας Δίου-Πιερικός 0-0
ΜΑΣ 25η Μαρτίου-Δίας Δίου 1-4
Βατανιακός-Δίας Δίου 2-2


Διγενής Νεοχωρίου
Προπονητής: Βασίλης Γκούμπλιας (29 Ιουλίου)

Φιλικά
Διγενής Νεοχωρίου-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Διγενής Νεοχωρίου-Ατρόμητος Παλαμά 1-1
Διγενής Νεοχωρίου-Θησέας Αγριάς 1-1
Ηρακλής Λάρισας-Διγενής Νεοχωρίου 4-0 


Ηρακλής Λάρισας
Προπονητής: Χρήστος Χατζηλιάδης (5 Αυγούστου)

Φιλικά
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Ηρακλής Λάρισας 2-0
Ηρακλής Λάρισας-Αετός Μακρυχωρίου 2-4
Ηρακλής Λάρισας-Διαγόρας Στεφανοβικείου 4-1
Ηρακλής Λάρισας-Αβέρωφ 5-0
Ηρακλής Λάρισας-Διγενής Νεοχωρίου 4-0


Θησέας Αγριάς
Προπονητής: Λάκης Μπακάλης (29 Ιουλίου)

Φιλικά
ΝΠΣ Βόλος-Θησέας Αγριάς 7-0
Θησέας Αγριάς-Πιερικός 0-3
Διαγορας Στεβανοβικείου-Θησέας Αγριάς 2-0
Θησέας Αγριάς-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Διγενής Νεοχωρίου-Θησέας Αγριάς 1-1
Αλμυρός-Θησέας Αγριάς 0-1


Καρίτσα
Προπονητής: Αλέξανδρος Κούρτογλου (22 Ιουλίου)

Φιλικά
Καρίτσα-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Καρίτσα-FC Zuce 1-3
Καρίτσα-Βατανιακός 2-1
Καρίτσα-ΓΑΣ Σβορώνου 2-1

Κύπελλο
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-Καρίτσα 0-4
Καρίτσα- Πανσερραϊκός 1-2


Μετέωρα
Προπονητής: Σπύρος Ευαγγέλου (29 Ιουλίου)

Φιλικά
Κρύα Βρύση-Μετέωρα 1-2
Αγναντερό-Μετέωρα 1-1
Φαλανιακός-Μετέωρα 0-1
Μετέωρα-Τρίκαλα 0-3

Κύπελλο
Αταλάντη-Μετέωρα 2-0


Οικονόμος Τσαριτσάνης
Προπονητής: Γιάννης Τσακμακίδης (29 Ιουλίου)

Φιλικά
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Σμόλικας Φαλάνης 1-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Μαυροβούνι 1-0

Νέο Κεραμίδι-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1


Πιερικός
Προπονητής: Απόστολος Στύλος (22 Ιουλίου)

Φιλικά
Δώξα Βώλακα-Πιερικός 0-1
Θησέας Αγριάς-Πιερικός 0-3
Πιερικός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0
Δίας Δίου-Πιερικός 0-0
Πιερικός-Απόλλων Λάρισας 1-1
Πιερικός-Γιαννιτσά 1-1


Σέλλανα
Προπονητής: Γιάννης Μπουρνάκας (31 Ιουλίου)

Φιλικά
Σέλλανα-Λάρισα (Κ19) 1-1
Σέλλανα-Τρίκαλα 0-2
Φαλανιακός-Σέλλανα 3-2

Κύπελλο
Τηλυκράτης Λευκάδας-Σέλλανα 3-1