![](https://1.bp.blogspot.com/-vQfPcSbpPSI/XUgbWK9dZ9I/AAAAAAAEuTo/Li1QM50ziyU_XZSx-F9z9J1Z9Ox6rtkBgCLcBGAs/s200/95404a356c259e67cc55f055e88863f4_XL.jpg)
Μετά από τέσσερα χρόνια στα Ευρυτανικά γήπεδα(Δυο με τον Αίολο και δυο με τον ΑΠΟΚ) ο Χρήστος Μπόγδανος επέστρεψε στα αντίστοιχα Αθηναϊκά. Ο 22χρονος άρχισε από τις ακαδημίες της Ιεράπολης, συνεχίζοντας στα τμήματα υποδομής του Θριάμβου Χαϊδαρίου. Στη συνέχεια έπαιξε στο Δάσος Χαϊδαρίου, προτού αποκτηθεί από τον Αίολο.
Πλέον ο Αιγαλιώτης μεσοαμυντικός, που έχει σκοράρει το νικητήριο γκολ στο εκτός έδρας ματς της Γ΄ Εθνικής Ρήγας Φεραίος-ΑΠΟΚ Βελούχι(1-2) θα αγωνίζεται με την Ιεράπολη στη Β΄ ΕΠΣ Αθήνας.
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)