![](https://1.bp.blogspot.com/-urjUxwPulIY/XSg1a7uEx_I/AAAAAAAEsAU/vTJG11_OvBomo8-cjpn4hV98yr2ewrZWwCLcBGAs/s320/%25CE%25BA1.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-_KSKA5t2ulo/XSg1adsnXqI/AAAAAAAEsAQ/vIWPod0DEnULeAlzyWXvMyl1gJcuvDvsACLcBGAs/s320/%25CE%25BA2.jpg)
Γνωστός για το ήθος εντός και εκτός πιστών ο Γιάννης Αντωνίου βρέθηκε την Πέμπτη 11/7 στην κατασκήνωση της Ι.Μ. Καρπενησίου στην Ανατολική Φραγκίστα λίγες ημέρες πριν την έναρξη της αγωνιστικής του προετοιμασίας στην Αυστρία. Ο Ευρυτάνας, που αποτελεί τον κορυφαίο Έλληνα χιονοδρόμο μίλησε στα παιδιά για το σκι, για τον πρωταθλητισμό, δέχτηκε και απάντησε με ευχαρίστηση όλες τους τις απορίες, παρέχοντας τις κατάλληλες συμβουλές.
Η κατασκήνωση λειτουργεί στον εν λόγω χώρο μετά από 10 ολόκληρα χρόνια και για πρώτη φορά από την Ι.Μ. Καρπενησίου. Επικεφαλής της νέας προσπάθειας είναι ο Σεβασμιότατατος κ.κ. Γεώργιος και φυσικά ο π. Κωνσταντίνος Λιάπης, γνωστός για την αγάπη του για τον αθλητισμό και ειδικά για την καλαθοσφαίριση. Η κατασκήνωση περιλαμβάνει πληθώρα αθλητικών δραστηριοτήτων.
Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)