Η σέντρα του νέου Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, που θα γίνει σε 8 ομίλους ορίστηκε για τις 22 Σεπτεμβρίου, ενώ οι ομάδες έχουν περιθώριο να δηλώσουν τη συμμετοχή τους ως τις 5 Aυγούστου. Όπως και τα προηγούμενα χρόνια, η ΕΠΟ δίνει τη δυνατότητα στις δευτεραθλήτριες των Ενώσεων θα λάβουν μέρος στη Γ’ Εθνική σε περίπτωση που η πρωταθλήτρια της ίδιας ένωσης δεν καταθέσει δήλωση συμμετοχή. Εάν και η δευτεραθλήτρια δεν καταθέσει δήλωση συμμετοχής, το δικαίωμα μεταβιβάζεται στην ομάδα που κατετάγη στην 3η θέση.
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)