Πέμπτη, 6 Ιουνίου 2019

Αγώνες Στίβου για τα Δημοτικά Σχολεία (Όλες οι επιδόσεις)












Στις 30 Μαΐου, ημέρα Πέμπτη στο αθλητικό κέντρο Καρπενησίου διοργανώθηκαν Σχολικοί Αγώνες στίβου Δημοτικών Σχολείων αγοριών και κοριτσιών. Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκαν από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής, του οποίου προΐσταται η Νάντια Βρόντου.
Το προπονητικό κέντρο γέμισε από μαθητές και μαθήτριες των τεσσάρων Δημοτικών Σχολείων της πόλης, που έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό στο πλαίσιο του «ευ αγωνίζεσθαι». Τα παιδιά συμμετείχαν στα ακόλουθα αγωνίσματα: Μπαλάκι, Άλμα εις μήκος, 50 μέτρα,  1000 μέτρα, Άλμα εις ύψος, 4Χ50 μέτρα(Αγόρια), Άλμα εις μήκος, Άλμα εις ύψος,  Μπαλάκι, 50 μέτρα, 1000 μέτρα και Σκυταλοδρομία 4Χ50 μέτρα(Κορίτσια).

Οι τρεις πρώτοι ανά αγώνισμα είχαν ως εξής
Αγόρια
Άλμα Εις Μήκος
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Μάνος Αναστασόπουλος
1ο Δ/Σ
3,42
2
Παναγιώτης Ρουμελιώτης
4ο Δ/Σ
3,20
3
Παναγιώτης Χρηστίδης
4ο Δ/Σ
3,03
Συμμετείχαν και οι: Θάνος Πιστιόλης, Κωνσταντίνος Καπερώνης(1ο Δ/Σ), Δημήτρης Ελεζάι, Γιώργος Νάκος, Γιώργος Τσουκανάς, Νίκος Γραμματίκας(2ο Δ/Σ), Διονύσης Κοράκης και Αχιλλέας Καλύβας(3ο Δ/Σ)

Άλμα Εις Ύψος
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Κώστας Γυφτομήτρος
4ο Δ/Σ
1,90
2
Ενές Ελεζάι
1ο Δ/Σ
1,90
3
Παναγιώτης Μπεχλιούλης
1ο Δ/Σ
1,36
Αγωνίστηκαν και οι: Αλέξανδρος Μπάτζιος(1ο Δ/Σ), Φώτης Ανδρέου, Ανδρέας Τομαράς, Μάριος Τόσκα(2ο Δ/Σ), Ζαχαρίας Βαρέλας, Γιούλι Σεριανάι(3ο Δ/Σ), Θεοδόσης Μπαρμπούτης και Γιάννης Τσιλίκας(4ο Δ/Σ)

Μπαλάκι
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Νίκος Μάκκας
2ο Δ/Σ
35,30
2
Άγγελος Κωστής
1ο Δ/Σ
30,50
3
Αλέξης Χασάν
2ο Δ/Σ
28,49
Συμμετείχαν και οι:  Δημήτρης Τσούμας, Νίκος Καρέτσος(1ο Δ/Σ), Καμάλτζιτ Ραμ(2ο Δ/Σ), Θανάσης Ζαρονικόλας, Γιώργος Σουλιώτης, Γιάννης-Αντώνης Παππάς(3ο Δ/Σ), Χρήστος Αναγνώστου, Παντελής Κατσιάρης και Δημήτρης Γιαννούλης(4ο Δ/Σ)

50 μέτρα
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Μάριος Καλογιάννης
2ο Δ/Σ
7:87
2
Γιάννης Καραγιάννης
4ο Δ/Σ
7:89
3
Βασίλης Μπακαλίδης
1ο Δ/Σ
7:91
Συμμετείχαν και οι: Χρήστος Τσιγαρίδας(3ο Δ/Σ), Κώστας Τριανταφυλλόπουλος, Γρηγόρης Τριανταφυλλόπουλος(4ο Δ/Σ)

1000 μέτρα
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Θανάσης Καρφής
2ο Δ/Σ
3:28
2
Βαγγέλης Μουράτι
2ο Δ/Σ
3:57
3
Νίκος Κουρλός
3ο Δ/Σ
3:01
Συμμετείχαν και οι: Ηλίας Τρίκκας, Γιάννης Τσιλίκας, Γιώργος Καραντάνας(1ο Δ/Σ), Στέφανος Κιούσης(2ο Δ/Σ), Χρήστος Σκάνδαλος, Γιώργος Καγκαράς(3ο Δ/Σ), Φώτης Χρυσικός, Νίκος Ηλιόπουλος και Χρήστος Ντάλλας(4ο Δ/Σ)
Σκυταλοδρομία 4Χ50 μέτρα
Θέση
Σχολείο
Αθλητές
Επίδοση
1
1ο Δ/Σ
Αριστείδης Κουδουνάς-Παναγιώτης Μπεχλιούλης-Βασίλης Μπακαλίδης-Κώστας Καψάλης
31:61
2
4ο Δ/Σ
Γιάννης Καραγιάννης-Φώτης Χρυσικός-Κώστας Γυφτομήτρος-Κώστας Τριανταφυλλόπουλος
31:64
3
2ο Δ/Σ
Χαράλαμπος Γκαρίλας-Γιώργος Κεφαλάς-Στέφανος Κιούσης-Βαγγέλης Μουράτι
33:69
4
3ο Δ/Σ
Νίκος Κουρλός-Γιούλι Σεριανάι-Χρήστος Τσιγαρίδας-Ματθαίος Χειλάς
Ακυρώθηκε

Κορίτσια
50 μέτρα
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Μαρία Κωστούλα
1ο Δ/Σ
7:78
2
Ιωάννα Μπακατσιά
3ο Δ/Σ
7:86
3
Παναγιώτα Μπομποτσιάρη
4ο Δ/Σ
8,02
Συμμετείχαν και οι: Μαρία Γούλα, Ειρήνη Λαμπαδάρη και Δήμητρα Ρεσίτη

1000 μέτρα
Θέση
Αθλητής
Σχολείο
Επίδοση
1
Λάουρα Ελεζάι
1ο Δ/Σ
4:01
2
Τζοάνα Μούτσι
1ο Δ/Σ
4:11
2
Μαρία Παπαδοκωστοπούλου
4ο Δ/Σ
4:11
4
Ειρήνη Θανασούλα
4ο Δ/Σ
4:29
Συμμετείχαν και οι:  Βασιλική Ευαγγελοδήμου(1ο Δ/Σ), Βασιλική Δροσίνη, Έλενη-Άννα Δροσίνη, Νικολέτα Γιαννιώτη(3ο Δ/Σ) και Ανδρονίκη Μπαρμπούτη(4ο Δ/Σ)

Άλμα Εις Μήκος
Θέση
Αθλήτρια
Σχολείο
Επίδοση
1
Χαρά Σταμούλη
2ο Δ/Σ
3,25
2
Ελευθερία Πιστιόλη
4ο Δ/Σ
2,87
3
Μυρτώ Γρανίτσα
1ο Δ/Σ
2,68
Συμμετείχαν και οι: Βασιλική Γρανίτσα, Αλεξάνδρα Φλωράκη(1ο Δ/Σ), Παρασκευή-Εβίνα Πλάκα, Άννα-Μαρία Κλείτσα(2ο Δ/Σ), Σταυρούλα Μπέσσα, Μαρία Κολοκώτσιου, Παναγιώτα Κουμπή(3ο Δ/Σ), Ελένη Κάτη και Μαριάννα Μουτογιάννη(4ο Δ/Σ)

Άλμα Εις Ύψος
Θέση
Αθλήτρια
Σχολείο
Επίδοση
1
Σταυρούλα Λερογιάννη
3ο Δ/Σ
1,22
2
Μυρτώ Κατοίκου
1ο Δ/Σ
1,19
3
Χρύσα Λαγού
1ο Δ/Σ
1,13
Συμμετείχαν και οι:  Αριάδνη Διώτη(1ο Δ/Σ), Ζωή Ζιάκα, Κασσιανή Σέλελη(2ο Δ/Σ), Ευαγγελία Κωστορρίζου, Άννα Χαβέλου(3ο Δ/Σ) και Κατερίνα Κατσακιώρη(4ο Δ/Σ)

Μπαλάκι
Θέση
Αθλήτρια
Σχολείο
Επίδοση
1
Μαρία Φέγγου
2ο Δ/Σ
22,89
2
Ναυσικά Λιάπη
3ο Δ/Σ
21,69
3
Ελένη Μπακατσιά
4ο Δ/Σ
20,07
Συμμετείχαν και οι:  Αθηνά Κακαβιά, Μάρθα Κελεσίδη, Ειρήνη Χαβέλου(1ο Δ/Σ), Ιωάννα Βρέκου, ΌλγαΤσώνη(3ο Δ/Σ) και Παναγιώτα Τριανταφυλλοπούλου(4ο Δ/Σ)

Σκυταλοδρομία 4Χ50 μέτρα
Θέση
Σχολείο
Αθλήτριες
Επίδοση
1
4ο Δ/Σ
Ελευθερία Πιστιόλη-Μαρία Κωστούλα-Ανδρονίκη Μπαρμπούτη-Παναγιώτα Μπομποτσιάρη
31:73
2
1ο Δ/Σ
Χάρα Κοτρώνη-Τζοάννα Μούτσι-Μάρθα Κελεσίδη-Μυρτώ Γρανίτσα
34:52
3
2ο Δ/Σ
Αγγελική Παρμάκη-Χαρά Σταμούλη-Μαρία Φέγγου-Δήμητρα-Μαρία Ρεσίτη
35:02
4
3ο Δ/Σ
Ειρήνη-Μαρία Λαμπαδάρη-Ιωάννα Μπακατσιά-Σταυρούλα Λερογιάννη-Σταυρούλα Μπέσσα
Ακυρώθηκε