![](https://2.bp.blogspot.com/-6ViTO8bxfG0/WvrQwWS5axI/AAAAAAAEQfI/cjZUFRjc2VAXj8O376TjqP3VO_fEIvItQCLcBGAs/s320/32464536_1666093060111576_8437095831424729088_n.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-bu_ehHnvwdg/WvrQtVBkMyI/AAAAAAAEQfE/OrC4qakv-pI4B6wPLxgmFsudw434k5S5ACLcBGAs/s320/32235293_1947259191964840_8803905657913737216_n.jpg)
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία ο αγώνας “Tihio Race” στην ορεινή Δωρίδα το διήμερο 12 και 13/5. Στη διαδρομή των 30 χιλιομέτρων η Δήμητρα Μπίκα της La Sportiva κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες(11η γενικής) με 03:27:09, ενώ ο Δημήτρης Ελευθερίου της Dynafit στον υπερ-μαραθώνιο των 52 χιλιομέτρων ήταν 3ος με 06:06:30, κάνοντας συγκινητική προσπάθεια. Ο ίδιος έτρεξε την επόμενη ημέρα και τον αγώνα των 30 χιλιομέτρων και ήταν 18ος γενικής με 03:42:14.
Στη διαδρομή των 20 χιλιομέτρων η Φωτεινή Κολόκα της Dynafit αναδείχτηκε 1η γυναίκα(20η γενικής) με 02:13:54. Τα παιδιά από την Ευρυτανία συνεχίζουν με αμείωτο ρυθμό τις επιτυχίες τους.
Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να δείτε τη συνέντευξη της Δήμητρας Μπίκα στον αγώνα της Σίφνου: https://runnfun.gr/sifnos-trail-race-i-dimitra-mpika-stin-kamera-toy-runnfun-gr/
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)