Σε διαφορετικές δοκιμασίες δεξιοτήτων του ποδοσφαίρου και διατροφής εκπαιδεύτηκαν βιωματικά σχετικά τις σημαντικές διατροφικές συνήθειες που πρέπει να υιοθετήσουν, ώστε να έχουν σωστή ανάπτυξη και καλή απόδοση καθ΄ όλη τη διάρκεια της ποδοσφαιρικής σαιζόν τα παιδιά της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Καρπενήσι 2002. Η προπόνηση έγινε σε συνεργασία με διατροφολόγους του ΟΠΑΠ στα πλαίσια του προγράμματος «Αθλητικές Ακαδημίες ΟΠΑΠ» που συμμετέχει και φέτος η Ακαδημία.
*Φωτογραφίες του κ. Καλαμπάκα
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)