Ένας πολύ σημαντικός αγώνας βόλει θα πραγματοποιηθεί στο Καρπενήσι την Κυριακή 15 Απριλίου στις 5. Για το πρωτάθλημα της Pre League ο Α.Ο. Λαμίας θα υποδεχτεί τον Γ.Σ.. Πετρούπολης. Ο νικητής εξασφαλίζει την παραμονή του και ο ηττημένος θα συνεχίσει στα Play Out. H σειρά των αγώνων είναι 1-1.
Το παιχνίδι δεν θα γίνει στο ΔΑΚ Λαμίας, καθώς διεξάγεται την ίδια ημέρα διοργάνωση καράτε. Η περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, ο Δήμος Καρπενησίου σε συνεργασία με τον Α.Ο.Λ. φρόντισαν να ετοιμάσουν το γήπεδο του Καρπενησίου για τη διεξαγωγή του ματς.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)