![](https://3.bp.blogspot.com/-WiiMSWojvuE/Wt8PCMPVzDI/AAAAAAAEOlM/0oGUQ6gMaB8-eMtLvLxY6H9ozXdefM_yACLcBGAs/s320/aristera1.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-6NQWdHk2HdE/Wt8PCoE6b5I/AAAAAAAEOlQ/tgLW24zjCLEad3X2HXX7qQGq5T-k24dggCLcBGAs/s320/dexia1.jpg)
Το διήμερο 21-22 Απριλίου η Νάξος «φιλοξένησε» τον αγώνα ορεινού τρεξίματος Naxos Trail Race, που διεξήχθη για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά. Ο Μεγαλοχωρίτης Δημήτρης Ελευθερίου της Dynafit έκανε εκπληκτική εμφάνιση και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 30,5 χιλιόμετρα με 2:50:19, καταγράφοντας μια μεγάλη επιτυχία. Εντυπωσιακή παρουσία και για την Φωτεινή Κολόκα, επίσης της Dynafit, η οποία αναδείχτηκε πρώτη στην ίδια διαδρομή στις γυναίκες(19η γενικής) με 3:57:11. Στα 3 χιλιόμετρα επίσης ήταν 3η(19η γενικής) με 0:09:51. Ο Δημήτρης Χαλαστάνης(Ομάδα Αλληλεγγύης στη Rojava) τέλος αναδείχτηκε 57ος με 5:25:34. Στον αγώνα των 30,5 χιλιομέτρων τερμάτισαν 63 δρομείς.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)