Το πρωί του Σαββάτου(21/4) ολοκληρώθηκε το διήμερο προπονητικής μπάσκετ, το οποίο διοργάνωσε η Π.Α.Κ. σε συνεργασία με τον Σ.Ε.Π.Κ. και την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας στο Montana. Ο Χρήστος Μαρμαρινός ανέλευσε τη διδασκαλία της ντρίμπλας, ο Θανάσης Παπαχατζής την πάσα και ο Νίκος Αποστολίδης την ατομική επίθεση.
Εκ μέρους του Σ.Ε.Π.Κ. ο Θόδωρος Μπολάτογλου βράβευσε με τιμητική πλακέτα τους τρεις προπονητές και τον Αντιπεριφερειάρχη Στερεάς Ελλάδας Άρη Τασιό, ενώ η Π.Α.Κ. της Κατερίνας Μπαλωμένου και του Φώντα Ζαχαρόπουλου τίμησε τον Σύνδεσμο των προπονητών.
Να αναφερθεί πως το σεμινάριο παρακολούθησαν δυο προπονητές εκτός νομού και συγκεκριμένα οι: Νώντας Μπλούχαρης(Πρωτέας Λαμίας) και Θανάσης Σταγκίδης(Αλίαρτος). Στα δυσάρεστα η απουσία αρκετών «μπασκετόφιλων» της περιοχής. Συνεπώς το σεμινάριο έγινε παρουσία ελάχιστων παρευρισκομένων, οι οποίοι έλαβαν δίπλωμα συμμετοχής.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)