Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και τρίτη συνολικά στην ιστορία του ο Α.Ο. Σελλάνων κατέκτησε το κύπελλο ΕΠΣ Καρδίτσας. Η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα κέρδισε με 4-0 τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου(Τετάρτη 21/3, ΔΑΚ Καρδίτσας). Τα νικητήρια γκολ πέτυχαν οι: Παπαδημητρόπουλος, Κοντός(Πέναλτι), Βουκομάνοβιτς(2, το πρώτο με πέναλτι). Σφύριξε ο Τριαντάφυλλος Τίκας, πρώην διαιτητής της ΕΠΣ Ευρυτανίας με θητεία στη Super League.
Συνθέσεις Ομάδων
Σέλλανα (Γιάννης Μπουρνάκας): Λέμπας, Μετούσι, Διπλάρης, Αρχοντής, Γιαγιάκος(46΄ Χάδιαρης), Θεοδωρόπουλος, Μάττας, Παπαδημητρόπουλος(63΄ Μπαλαμπάνος), Μπακρατσάς, Κοντός, Βουκομάνοβιτς(78΄ Παπαδημητρίου)
Απόλλων (Βάϊος Καραγιάννης): Τριανταφύλλου, Κουλοκτσής, Τεντολούρης Δ.(76΄ Αναγνωστόπουλος), Τζιλός(86΄ Αργυρόπουλος), Ισούφης, Κοντοβάς, Κρανιώτης Α., Τεντολούρης Α., Κατσιγιάννης(66΄ Τσιάκος), Κόκκινος, Φουντούνας(46΄ Κρανιώτης Κ.)
Φωτογραφία: karditsasport.gr
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)