Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 28 Μαρτίου η κλήρωση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος, το οποίο θα αρχίσει στις 11 Απριλίου. Ο κυπελλούχος Ευρυτανίας ΑΠΟΚ δεν δήλωσε συμμετοχή στο κύπελλο ερασιτεχνών. Στον 4ο Όμιλο τα ζεγάρια της 1ης φάσης είναι τα εξής: Αστέρας Ιτέας-Διγενής Νεοχωρίου, Οικονόμος Τσαριτσάνης-Καλαπόδι και Σέλλανα-Νίκη Βόλου. Οι νικητές των δυο πρώτων ζευγαριών θα αγωνιστούν στη 2η φάση μεταξύ τους, ενώ ο νικητής του 3ου ζευγαρίου προκρίνεται απευθείας στην 3η φάση.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)