![](https://3.bp.blogspot.com/-jw42aM6ZJ4U/WqvBSzUc-HI/AAAAAAAEL_E/qsw1usYvdOU1gZxyzET9u59kO3F2St_vwCLcBGAs/s320/aristera.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-LCxAy9mpb9o/WqvBTuA1qtI/AAAAAAAEL_I/p1etLEYM72wQ75obuglPpf6gowixQMT2gCLcBGAs/s320/dexia.jpg)
Σημαντική συμβολή είχαν στην επιτυχία του Καλαποδίου τρεις πρώην ποδοσφαιριστές του Βελουχίου. Ο «τουρμποκινητήριος» Νίκος Λάππας έπαιξε για 1,5 χρόνο στον ΑΠΟΚ και κάλυψε για 120΄ θέση δεξιού μπακ στον νικηφόρο τελικό κόντρα στο Μαρτίνο. Ο αδερφός του Γιάννης Λάππας που αγωνίστηκε για πέντε περίπου μήνες στην ομάδα του Καρπενησίου μπήκε ως αλλαγή στο 110΄. Τέλος ο Μίλτος Μπουγιώτας, περυσινός πρωταθλητής Ευρυτανίας και πρώτος σκόρερ του ΑΠΟΚ έχασε μόνο λίγα δευτερόλεπτα, βγαίνοντας αλλαγή στο φινάλε του αγώνα.
Φωτογραφίες: speaker.gr
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)