Μεγάλη διάκριση για τον Ευρυτάνα προπονητή του Α.Ο. Καραβάς Παύλο Κόκοτο. Στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά επικράτησε με 1-0 του Εθνικού Πειραιώς και κατέκτησε πανάξια την κούπα. Η ομάδα του Καραβά κέρδισε για πρώτη φορά το τρόπαιο με γκολ του Bessou Gbassale Louis στην επανάληψη, αγωνιζόμενη απέναντι σε μια ιστορική ομάδα, η οποία πρωταγωνιστεί στη Γ΄ Εθνική και διεκδικεί την άνοδο στη F.L. Στους φιναλίστ αγωνίζεται ο Ευρυτάνας στόπερ Δημήτρης Ρούσσης(Δεν έπαιξε στον αγώνα). Ο τελικός πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14/3 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Ο 45χρονος Ανατολικοφραγκιστιανός πρώην ποδοσφαιριστής της Δυτικής Φραγκίστας, του Κερασόβου, της Κρέντης και του Μικρού Χωριού σημείωσε την μεγαλύτερη του μέχρι στιγμής προπονητική επιτυχία. Μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.facebook.com/SporSkorRekor/videos/1808623032490177/
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)