Οι παμπαίδες τα Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης θα αγωνιστούν εντός έδρας με τον Έσπερο Λαμίας. Η συνάντηση θα γίνει το Σάββατο 31 Μαρτίου στο κλειστό Καρπενησίου και θα αρχίσει στις 1 το μεσημέρι. Είναι προγραμματισμένη στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του ΣΤ΄ Ομίλου του παμπαιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΣΕ.
Η Ευρυτανική ομάδα της Κατερίνας Μπαλωμένου θα δώσει το πρώτο της παιχνίδι στο γήπεδο της μετά το θετικό ξεκίνημα στη Λαμία με τον Πρωτέα. Ο δυνατός Έσπερος Λαμίας αγωνίζεται για πρώτη φορά φέτος στο πρωτάθλημα μετά την αναβολή με τη Σπερχειάδα.
Τη Μεγάλη Δευτέρα(2/4) θα γίνει ο αγώνας του Άρη Σπερχειάδας με τα Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη, ενώ ρεπό θα κάνει ο Πρωτέας Λαμίας. Αγωνιστική δράση υπάρχει και τη Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου, ενώ για τη Μεγάλη Τρίτη 3 Απριλίου ορίστηκε ο εξ αναβολής αγώνας Έσπερος Λαμίας-Άρης Σπερχειάδας(14:00, ΔΑΚ Λαμίας)
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:
2η αγωνιστική Παμπαιδικού Πρωταθλήματος ΕΣΚΑΣΕ(ΣΤ΄ Όμιλος)
Άρης Σπερχειάδας-ΑΣΕ Μπούκαλη Κλειστό Σπερχειάδας 2-4-2018 15:00
Διαιτητής: Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς&Εύβοιας)
Κριτής: Βαγγέλης Δέδες(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Π.Α.Κ.-Έσπερος Λαμίας Κλειστό Καρπενησίου 31-3-2018 13:00
Διαιτητής: Θανάσης Χουσιάδας(Ανατολικής Στερεάς&Εύβοιας)
Κριτής: Θανάσης Γιαννόπουλος(Ανατολικής Στερεάς&Εύβοιας)
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)