Το τριήμερο 9-11 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Tae Kwon Do εφήβων-νεανίδων και ανδρών-γυναικών. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στην Πάτρα και συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από 400 σωματεία. Η Ευρυτανίας εκπροσωπήθηκε με τον Α.Σ. Τ.Κ.Ν. Ευρυτανίας των Νίκου και Σταύρου Ζαρμακούπη και συγκεκριμένα από τους: Οδυσσέα Γραμματίκα(-59 κιλά εφήβων, light), Σεμέλη Ζαρμακούπη(-46 κιλά νεανίδων, bantam, αποκλείστηκε αντιμετωπίζοντας αρκετά εχθρική διαιτησία), Λαμπριάννα Βίγλη(-59 κιλά νεανίδων, light middle) και Aλεξάνδρα Δροσίνη(-55 κιλά νεανίδων, welter). Τα 4 παιδιά καθοδήγησε ο δάσκαλος Νίκος Ζαρμακούπης.
*Φωτογραφίες του κ. Ζαρμακούπη
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)