Τρίτη 27 Μαρτίου 2018

Έκαναν το 1-2 ξανά Μπίκα και Κολόκα

Το διήμερο 24-25 Μαρτίου διεξήχθη το Taygetos Challenge στην Καρδαμύλη της Δυτικής Μάνης. Πρωταγωνίστριες ήταν ξανά οι αθλήτριες από την Ευρυτανία, οι επιτυχίες των οποίων πλέον δεν αποτελούν είδηση. Στην διαδρομή Taygetos Experience(20 χιλιόμετρα) η Δήμητρα Μπίκα της La Sportiva κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των γυναικών με 01:49:34 και η Φωτεινή Κολόκα της Dynafit το αργυρό με 2:07:43. H Μπίκα επίσης ήταν 2η στον αγώνα Vertical Speed(650 μ.) με 00:05:09 και η Κολόκα 5η με 00:06:23.
Στον «μεγάλο» αγώνα Taygetos Marathon(37 χιλιόμετρα) έλαβε μέρος ένας ακόμη Ευρυτάνας, ο Δημήτρης Χαλαστάνης(Ξενώνας Αηδόνι), που συμμετέχει και αυτός τα τελευταία χρόνια σε αγώνες ορεινού τρεξίματος.