Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017

Φιλική επικράτηση της Ποταμιάς ενάντια στην Μυρίκη

Σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα η Ποταμιά επικράτησε της Μυρίκης με σκορ 5-2.
Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (3/12) στο Δημοτικό στάδιο Καρπενησίου, άρχισε στις 3.30 το μεσημέρι και διήρκησε 75 λεπτά.
Για τους Μεγαλοχωρίτες ο Παναγιώτης Χρυσικός σκόραρε το 1-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη σκόραραν από 1 φορά οι: Πολυχρόνης Λιάγκος (Πέναλτι/Χέρι Συγκελόπουλου), Ηλίας Σαπούνης, Λάμπρος Φλωράκης (Λόμπα) και Δημήτρης Κατσώρης. Τα γκολ της Μυρίκης πέτυχαν οι: Σάκης Τσιλίκας και Γιάννης Τσούκας.
Η Ποταμιά του Λάκη Αναστασόπουλου ξεκίνησε με την εξής σύνθεση:  Καλύβας, Μισύρης, Κατσώρης, Μαντζιούτας, Κωσταρέλος,  Χρυσικός, Φλωράκης, Λιάνγκος, Σαπούνης, Κατσαρής, Γιαννακόπουλος. Ως αλλαγή αγωνίστηκε ο Φαρμάκης.
Η Μυρίκη του Δημήτρη Αντωνίου άρχισε τον αγώνα με την παρακάτω 11αδα: Πατρώνης, Ζαχαράκης, Τσιάμης, Τάσιος, Κωστής, Συγκελόπουλος, Τσιλίκας, Τριανταφύλλου, Βούρτσας,  Τσίπρας, Τσούκας. Ως αλλαγή χρησιμοποιήθηκαν οι: Δόσης, Φακίτσας, Μπουμπουρής και Μπίκας. Το φιλικό σφύριξέ ο παράγοντας της Ποταμιάς Νίκος Μαντζιούτας.