Σταθερή αξία στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής αποτελεί ο Ρήγας Φεραίος, Κυριακάτικος αντίπαλος του ΑΠΟΚ εκτός έδρας.
Οι Θεσσαλοί των Χρήστου Σπαθή-Γιώργου Αλεξίου-Γιώργου Γάτου στις πρώτες 6 αγωνιστικές μάζεψαν 7 βαθμούς(2 νίκες-1 ισοπαλία-2 ήττες και τέρματα 5-7, κάνοντας και ρεπό.
Έχουν αγωνιστεί έως τώρα οι νεαποκτηθέντες Ανδρέας Καρλιάμπας(30χρονος αμυντικός από την Ελασσόνα, 5 συμμετοχές), Αποστόλης Τσιώλης(21χρονος επιθετικός από τους Μαύρους Αετούς Ελευθεροχωρίου, 5 συμμετοχές), Χρήστος Τζέκα(20χρονος επιθετικός από τους νέους της Λάρισας, 5 συμμετοχές-2 γκολ), Αποστόλης Χατζησταμάτης(20χρονος αμυντικός από την Νίκη Βόλου, 4 συμμετοχές), Θανάσης Παπαγεωργίου(19χρονος μέσος από τους νέους της Λάρισας, 1 συμμετοχή), Γιώργος Παπακώστας(18χρονος μέσος από την Αγία Παρασκευή, 1 συμμετοχή) και Γιώργος Πατσής(18χρονος αμυντικός από τον Ολυμπιακό Βόλου, 1 συμμετοχή).
Έχουν αγωνιστεί έως τώρα οι νεαποκτηθέντες Ανδρέας Καρλιάμπας(30χρονος αμυντικός από την Ελασσόνα, 5 συμμετοχές), Αποστόλης Τσιώλης(21χρονος επιθετικός από τους Μαύρους Αετούς Ελευθεροχωρίου, 5 συμμετοχές), Χρήστος Τζέκα(20χρονος επιθετικός από τους νέους της Λάρισας, 5 συμμετοχές-2 γκολ), Αποστόλης Χατζησταμάτης(20χρονος αμυντικός από την Νίκη Βόλου, 4 συμμετοχές), Θανάσης Παπαγεωργίου(19χρονος μέσος από τους νέους της Λάρισας, 1 συμμετοχή), Γιώργος Παπακώστας(18χρονος μέσος από την Αγία Παρασκευή, 1 συμμετοχή) και Γιώργος Πατσής(18χρονος αμυντικός από τον Ολυμπιακό Βόλου, 1 συμμετοχή).
και οι περυσινοί ποδοσφαιριστές Τάσος Παπαγιάννης(23χρονος τερματοφύλακας, 5 συμμετοχές), Δημήτρης Χατζηαθανασίου(27χρονος αμυντικός, 5 συμμετοχές), Σπύρος Γκάγκας(27χρονος αμυντικός, 5 συμμετοχές), Χρήστος Σπαθής(29χρονος αμυντικός , 5 συμμετοχές), Γιώργος Αλεξίου(26χρονος μέσος, 5 συμμετοχές), Θανάσης Μπόρας(22χρονος αμυντικός, 5 συμμετοχές-1 γκολ), Ντίνος Γεωργατζής(22χρονος μέσος, 4 συμμετοχές), Τάσος Τσελεπής(21χρονος επιθετικός, 4 συμμετοχές-1 γκολ), Αντώνης Τζοβάρας(23χρονος επιθετικός, 4 συμμετοχές-1 γκολ), Θανάσης Καναβός(20χρονος μέσος, 3 συμμετοχές) και Χρήστος Λάμπρου(23χρονος αμυντικός, 3 συμμετοχές).
Τα τελευταία αποκτήματα του ήταν οι εξής: Γιώργος Κουρίτας(33χρονος τερματοφύλακας από τον Θησέα Αγριάς), Γιώργος Πατσής(18χρονος κεντρικός αμυντικός από τον Ολυμπιακό Βόλου) και Αχιλλέας Νασιακόπουλος(21χρονος επιτελικός μέσος από τον Διγενή Νεοχωρίου).
Στο πρόσφατο 0-0 με τον Αλμυρό έπαιξαν οι: Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Καρλιάμπας, Γκάγκας, Σπαθής, Αλεξίου, Μπόρας, Χατζησταμάτης(74΄ Παπακώστας), Γεωργατζής(81΄ Τζέκα), Τσιώλης(67΄ Τσελεπής), Τζοβαράς(88΄ Πατσής).
Ο Α.Σ. Ρήγας Φεραίος Βελεστίνου ιδρύθηκε το 1926 και αγωνίζεται στο Δημοτικό Στάδιο Βελεστίνου. Συμμετέχει για 5η συνεχόμενη περίοδο στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, ενώ έχει μια παρουσία στην Β΄ Εθνική(1975-76). Μετρά 9 πρωταθλήματα και 7 κύπελλα Θεσσαλίας. Πρόεδρος του είναι ο Γιάννης Μπαλαμώτης.
Δεν θα αγωνιστεί στο ματς της Κυριακής ο τραυμματίας Θανάσης Παπαγεωργίου.
Δεν θα αγωνιστεί στο ματς της Κυριακής ο τραυμματίας Θανάσης Παπαγεωργίου.
Διαβάστε εδώ την συνέντευξη του παίκτη-προπονητή Χρήστου Σπαθή: http://evrytaniasport.blogspot.com/2017/11/blog-post_64.html
Δίδυμο παιχτών στο «τιμόνι»
Οι ποδοσφαιριστές Χρήστος Σπαθής(Φωτογραφία αριστερά) και Γιώργος Αλεξίου(Φωτογραφία δεξιά) εκτελούν και χρέη προπονητή στην ομάδα. Στο τεχνικό τιμ προστέθηκε και ο Γιώργος Γάτος. Τα προηγούμενα χρόνια τον Ρήγα καθοδήγησε με επιτυχία ο Λάκης Μπακάλης, νυν τεχνικός του Αλμυρού.
Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1(Τζόβαρας)
Ρήγας Φεραίος-ΝΠΣ Βόλος 2-3(Μπόρας, Τζέκα)
Αμβρυσσέας Διστόμου-Ρήγας Φεραίος 1-2(Τσελεπής, Τζέκα)
Ολυμπιακός Βόλου-Ρήγας Φεραίος 3-0
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)