Σε νέα ομάδα συνεχίζει ο Γιώργος Βαρότσης, καθώς η θητεία του Θεσσαλονικιού ποδοσφαιριστή στον ΑΠΟΚ αποδείχτηκε σύντομη.
Ο 22χρονος μετακινήθηκε στον Νέστο Χρυσούπολης, ομάδα επίσης της Γ΄ Εθνικής. Το Βελούχι τον είχε αποκτήσει από τον Παναργειακό, καταγράφοντας με τους Ευρυτάνες τέσσεερις συμμετοχές(3 ως βασικός και 1 ως αλλαγή). Ο Βαρότσης έχει παίξει επίσης στην ομάδα νέων του Άρη, στον Οδυσσέα Κορδελιού, στον Καμπανιακό, στην Κοζάνη και στον Ηρακλή Αμπελοκήπων.
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)