Το Andros Trail Race στο ομότιτλο νησί της Άνδρου που έγινε την Κυριακή 1 Οκτωβρίου είχε φυσικά Ευρυτανικό χρώμα. Δημήτρης Ελευθερίου και Φωτεινή Κολόκα είναι συνδεδεμένοι με το βάθρο, ενώ αξιόλογη παρουσία είχε και ο Δημήτρης Χαλαστάνης.
Ο Δημήτρης Ελευθερίου στον αγώνα των 24 χιλιομέτρων ήταν συγκινητικός, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο με 2:29:52. Ο 28χρονος Δημήτρης Χαλαστάνης αναδείχτηκε 10ος με 2:59:23.
Η Φωτεινή Κολόκα ήταν 29η γυναικής, αλλά 3η γυναίκα, ανεβαίνοντας και αυτή στο βάθρο με 3:22:04. Συμμετείχαν 91 δρομείς στα 24 km.
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)