Η τελευταία επίσημη αναμέτρηση στο Καρπενήσι μεταξύ Βελουχίου και Αλμυρού το 2011 είχε λήξει με 1-0 υπέρ των Καρπενησιωτών. Το νικητήριο τέρμα είχε σημειώσει ο Λάκης Αναστασόπουλος, το οποίο ήταν και το τελευταίο στην καριέρα του στην Δ΄ Εθνική.
Βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά μετά το κόρνερ του Τάσου Γεωργακόπουλου στο 82ο λεπτό.
Τα στοιχεία του αγώνα
Αγωνιστική: 7η, Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου, 18/12/2011
Γκολ: 82΄ Αναστασόπουλος
Αποβολή: 90΄ Μπόνιας
Διαιτητής: Μαλλιώρας(ΣΔΠ Καρδίτσας)
Συνθέσεις Ομάδων
ΑΠΟΚ (Παύλος Σερμπέσης): Ρεσίτης, Πασσάς, Συγκελόπουλος, Πολυτσέρης, Ζαλοκώστας, Φλωράκης(80΄ Ζαραβέλης), Ντουφεκιάς(53΄ Μπόνιας), Κατσαδούρος, Μπακαλίδης, Γεωργακόπουλος, Κουτσουπιάς(46΄ Αναστασόπουλος)
Αλμυρός (Βαγγέλης Σταμουλάκης): Χαλάτσης, Βαγγελάκος, Παναγιώτου Ι., Πλαβός, Κοντοβάς, Τσίπη, Μίλτος(40΄ λ.τρ Καράτσαλος), Χάνος, Βούλγαρης(74΄ Τσιάτσιος), Ελευθερίου(85΄ Κατσιώτης), Κρεββατάς
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)