![](https://4.bp.blogspot.com/-mVbfSSht6zI/Wc6LdNhVYWI/AAAAAAAECNE/4Im1zPYnHc8kXUZw049YKNVjokp4PsNdQCLcBGAs/s200/download.jpg)
Μια από τις προηγούμενες επίσημες «επισκέψεις» του Ολυμπιακού Βόλου στο Καρπενήσι είχε «εφιαλτικό» χαρακτήρα. Συγκεκριμένα την περίοδο 2003-2004 ηττήθηκε με 1-0 από την Μυρίκη με γκολ του Άλεξ Μπακαλίδη για την Δ΄ Εθνική.
Βελούχι και Ολυμπιακός Βόλου συναντήθηκαν έκτοτε μόνο σε φιλικό στο Καρπενήσι και συγκεκριμένα το 2009, με τους «ερυθρολεύκους» να επικρατούνε με 0-10 ως ομάδα παραπάνω κατηγοριών.
Δείτε το γκολ του Μπακαλίδη:
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)