Η προαναγγελθείσα μεταγραφή του Δημήτρη Σιάτρα στον ΑΠΟΚ ολοκληρώθηκε. Ο 28χρονος(Γεννημένος στις 13/3/1989) Λαρισαίος αμυντικός είναι και επίσημα μέλος της ομάδας, ενισχύοντας την σημαντικά στον χώρο της άμυνας σύμφωνα με τα πρώτα δείγματα γραφής του. Πρόκειται για έναν έμπειρο ποδοσφαιριστή, ο οποίος έχει παίξει στην Β΄(13 συμμετοχές) και στην Γ΄ Εθνική(86 συμμετοχές), αγωνιζόμενος με τον Τύρναβο 2005, τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και πέρυσι με τον Παναργειακό. Πριν λίγο διάστημα προπονήθηκε με την Νίκη Βόλου.
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)