Το πρώτο της εντός έδρας ματς θα δώσει το εφηβικό τμήμα της Π.Α.Κ. Το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου στις 2 το μεσημέρι η ομάδα του Φώντα Ζαχαρόπουλου υποδέχεται στο κλειστό Καρπενησίου για την 2η αγωνιστική του ΣΤ΄ Ομίλου την Αναγέννηση του Κώστα Κουμπούρα.
Οι Λαμιώτες άρχισαν με νίκη κόντρα στην Σπερχειάδα και οι Καρπενησιώτες με ήττα ενάντια στον Έσπερο. Ρέφερι του παιχνιδιού ορίστηκε ο Θανάσης Χουσιάδας.
Την Κυριακή 1 Οκτωβρίου είναι προγραμματισμένη για τον ίδιο όμιλο και αγωνιστική η συνάντηση του Άρη Σπερχειάδας με τον Έσπερο Λαμίας, την οποία σφυρίζουν οι Ευρυτάνες Θανάσης Χουσιάδας και Δημήτρης Λερογιάννης.
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:
Εφηβικό Πρωτάθλημα ΕΣΚΑΣΕ(ΣΤ΄ Όμιλος)
2η αγωνιστική
Π.Α.Κ.-Αναγέννηση Λαμίας Κλειστό Καρπενησίου 30-9-2017 14:00
Διαιτητής: Θανάσης Χουσιάδας(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Θανάσης Γιαννόπουλος& Χρήστος Κοσμάς(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Άρης Σπερχειάδας-Έσπερος Λαμίας Κλειστό Σπερχειάδας 1-10-2017 12:00
Διαιτητές: Θανάσης Χουσιάδας& Δημήτρης Λερογιάννης(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Νίκος Καλαντζής& Διονύσης Αναγνώστου(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)